Uszczelki krawędziowe

( ilość produktów: 7 )

Uszczelki krawędziowe to jedne z najbardziej popularnych typów uszczelek, mających szerokie zastosowanie w praktycznie każdej branży. Można je spotkać zarówno w życiu codziennym – występujących jako uszczelki gumowe krawędziowe do drzwi czy szafa, ale zauważymy je także w swoich samochodach (każdy z nich posiada uszczelki krawędziowe silikonowe w drzwiach, czy na blasze pod maską, aby zabezpieczyć ostre krawędzie przed skaleczeniem człowieka oraz przed dostępem wilgoci do wnętrza pojazdu). Ich montaż jest nie tylko bardzo szybki i prosty, ale są one również relatywnie tanie w zakupie, dzięki czemu zyskały tak dużą popularność na całym świecie.

  Uszczelki krawędziowe i ich rodzaje

  Uszczelki krawędziowe typu u są bardzo często wykorzystywane do zapewnienia szczelności blach w motoryzacji. Samochody poddawane są najróżniejszym warunkom atmosferycznych - od upałów, po mrozy i obfite opady deszczu czy śniegu. Bardzo ważne jest więc, aby woda i wilgoć nie dostawały się do ich wnętrza, gdyż mogłoby to doprowadzić do korozji pojazdu. Uszczelka typu u ma właśnie za zadanie przed tym zabezpieczać i nie przepuszczać żadnej cieczy.

  Za to uszczelki krawędziowe silikonowe oraz uszczelki krawędziowe gumowe wykorzystywane są do uszczelniania drzwi zewnętrznych w domach i mają w założeniu spełniać trzy główne zadania:

  • zapewnienie ciepła (aby przez szczeliny drzwi zimne powietrze nie dostawało się do środka podczas chłodnego okresu)
  • uchronienie przed wiatrem (aby w domu nie tworzył się przeciąg i nie wiało zimnym powietrzem, co mogłoby prowadzić do przeziębienia i dyskomfortu domowników)
  • ochrona przed wilgocią (pomimo tego, że wejścia do domów są najczęściej zadaszone - wiatr potrafi zmienić kierunek deszczu, który może zacząć padać na drzwi. Dzięki zastosowaniu uszczelek, wilgoć nie przedostaje się do wewnątrz mieszkania)

  Uszczelka rantowa jako profesjonalna osłona krawędzi

  Tak zwana "krawędziówka" bardzo często pełni także rolę jako profesjonalna osłona krawędzi blachy. Użytkowana jest wówczas najczęściej ze względów bezpieczeństwa (z uwagi na to, że mogą one wyrządzić krzywdę podczas wypadków). Dodatkowo połączenie dwóch blach bez uszczelki mogłoby być na tyle nieszczelne, że woda lub wiatr mogłyby się dostać w niepożądane miejsca mogłaby do wnętrza pomieszczeń. Oczywiście uszczelka na rant powinna zostać dobrana w odpowiedni sposób - na rynku występują bowiem różne klasy i zbrojenia tych produktów, dzięki czemu mogą one wytrzymać określone temperatury oraz pewne naciski mechaniczne. Dlatego właśnie tak kluczowa jest odpowiednia selekcja, aby wybrana przez nas uszczelka rantowa mogła spełnić należycie swoje zadanie.

  Uszczelki krawędziowe - producent

  Biorąc pod uwagę uszczelki krawędziowe, producent oferuje je w wielu różnych wariantach - od tych najprostszych, gumowych (za które zapłacimy już od paru złotych za sztukę), po te przeznaczone do bardziej profesjonalnego zastosowania. W tym przypadku potrzebne będą nieco inne rodzaje produktu. Do odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią używa się najczęściej uszczelek gumowych krawędziowych, które są dodatkowo zbrojone. Oznacza to, że jest ona podzielona wewnątrz na 2-3 części, aby zapewnić nam jak najlepszą izolację.

  W profesjonalnym użytku można spotkać także uszczelkę krawędziową na rant, których cena oscyluje często w granicach kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Nadaje się ona również do zastosowania w przemyśle czy motoryzacji i - co bardzo ważne, jest odporna na bardzo szeroką amplitudę temperatur (od -40 stopni Celsjusza, aż do +120 stopni). Dzięki temu można ją też stosować w samochodach, kiedy podczas zimy dochodzą na mrozie bardzo niskie temperatury, a lecie (przy ogrzanej na słońcu czarnej blasze) jej powierzchnia może rozgrzać się i osiągnąć nawet 70-80 stopni Celsjusza.

  Szukasz idealnej "krawędziówki" do swojego mieszkania lub pojazdu? Nadal zmagasz się z wieczną wymianą dotychczas zakupionych produktów, które nie zdały pozytywnie testu ze swojego przeznaczenia? W sklepie linynametry.pl znajdziesz uszczelki krawędziowe o jakości wykonania, której poszukujesz! Masz już upatrzony interesujący Ciebie model? Skontaktuj się z nami za pomocą telefonu lub formularza kontaktowego, a nasz personel pomoże Tobie szybko i sprawie zrealizować Twoje zamówienie!

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-03-05
  Bardzo sprawnie i szybko
  pixel