Węże paliwowe

( ilość produktów: 6 )

Wąż paliwowy jest to specjalny przewód (może to również być rura), który służy do transportowania paliwa z jednego punktu pojazdu do drugiego. Jest to bardzo ważna część w każdym pojeździe, gdyż jeżeli cokolwiek zakłóca swobodny przepływ paliwa – każdy kierowca wie, że dalej nie pojedzie. Często umyka nam sprawdzanie tego elementu podczas przeglądu pojazdu, natomiast wszelkie nawet najmniejsze uszkodzenia mogą nas zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

  Węże paliwowe wykonywane są ze specjalnych mieszanek kauczuku, który zapewnia odporność i wytrzymałość na takie warunki pracy jak na przykład wysokie temperatury, czy też różnego rodzaju oleje i smary, natomiast obecnie rynek ma o wiele więcej do zaoferowania. Duży wybór przewodów paliwowych to możliwość dobrania odpowiedniego produktu do naszych wymagań. Jak wybrać odpowiedni rodzaj przewodu? Przede wszystkim musimy określić jego przeznaczenie, następnie rozmiar czyli średnicę zewnętrzną jak i wewnętrzną. Posiadając takie informacje łatwo będzie znaleźć nam odpowiedni produkt. Unikajmy przypadkowych wyborów.

  Węże do paliwa


  Większość pojazdów posiada obecnie gumowe węże paliwowe. Przewody paliwowe gumowe są elastyczne i łatwe w dopasowaniu długości, ponieważ można jest bez problemu przycinać na żądany wymiar. Dostępne w sprzedaży są również przewody paliwowe plastikowe, stalowe oraz miedziane. Każdy rodzaj przewodów ma swoje wady i zalety. Obecnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest wąż paliwowy w oplocie.

  Co daje takie dodatkowe zabezpieczenie węża do paliwa? Otóż oploty wykonywane są ze specjalnych materiałów, które mają za zadanie chronić przewód paliwowy przed wpływem niekorzystnych warunków, jak wysoka temperatura oraz różne substancje które mogą doprowadzić do uszkodzenia tego ważnego elementu. Przewody paliwowe gumowe w oplocie są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, co utrudnia ich zerwanie lub przecięcie. Jak już wspomnieliśmy wcześniej dzięki oplotowi wąż do paliwa nie nagrzewa się tak szybko, jak w przypadku przewodu bez takiej osłony. Dostępnych jest kilka rodzajów oplotów z tego względu, iż każdy oplot wykonany jest z innego materiału, a tym samym przewody paliwowe mogą być stosowane w różnych środowiskach pracy.

  Na wytrzymałość węży paliwowych ma wpływ również średnica przewodu. Od niej zależy również pod jakim ciśnieniem dany przewód może pracować. Bardzo ważna wiadomość, że jeżeli dobierzemy nieodpowiedni wąż paliwowy do panującego ciśnienia, to możemy doprowadzić do pęknięcia przewodu i wycieku paliwa. Jeżeli trudno nam zdecydować który będzie dla nas najlepszy, to zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, pomoże nam to uniknąć niepotrzebnych problemów.

  Przewód paliwowy – cena


  Cena przewodów paliwowych uzależniona będzie od rodzaju przewodu na jaki się zdecydujemy, czy będzie to wąż w oplocie czy też bez, jaka będzie średnica węża. Standardowa wersja gumowego przewodu paliwowego zaczyna się od kilku złotych za metr i rośnie wraz z wszelkimi możliwymi ulepszeniami. Pamiętajmy iż wąż paliwowy dobrej jakości, to gwarancja bezawaryjnej pracy pojazdu w tym obszarze. Kupujmy więc tylko przewody paliwowe w sprawdzonych sklepach – takich jak linynametry.pl, gdzie znajdą Państwo najlepszą ofertę wprost od producenta. Ich zakup pomoże uniknąć Wam szybkich przetarć, załamań oraz różnych innych uszkodzeń. Komfort użytkowania i bezpieczeństwo to zalety nie do wycenienia, więc dokonujmy zakupu mądrze i z rozwagą.

   

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1668 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-04
  Przejrzysta oferta, szybka realizacja zamówienia, dobrze spakowana przesyłka - wszystko super.
  2024-03-05
  Bardzo sprawnie i szybko
  pixel