Agrowłókniny

( ilość produktów: 6 )

Agrowłókniny należą do najbardziej przydatnych materiałów w ogrodzie. Są to tkaniny polipropylenowe o nieregularnej strukturze, w której widoczne są rowki. Ta charakterystyczna konstrukcja zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, dużą wytrzymałość oraz przepuszczalność wody. Dzięki temu materiał tego rodzaju może pełnić wiele funkcji w ogrodzie, a przede wszystkim ograniczyć wzrost chwastów. Materiał pozwala w bezpieczny i zupełnie nieinwazyjny sposób ściółkować podłoże w ogrodzie, a także okrywać rośliny.

Właściciele działek i ogrodów przydomowych doskonale wiedzą, że utrzymanie ogrodu w dobrej kondycji przez cały rok byłoby znacznie trudniejsze, gdyby nie stosowano w nim agrowłóknin. Ponadto agrowłókniny powszechnie stosowane są do zabezpieczania wody przed zbyt szybkim wyparowywaniem wody, przez co można zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu.

   Cena agrowłókniny

   Agrowłóknina jest rozwiązaniem o wiele tańszym od agrotkaniny, a efekt jej stosowania jest nie do przecenienia. Cena materiału jest zależna od rodzaju, a przede wszystkim od szerokości i długości. Dobrym wyborem dla klientów rozważających zakup agrowłókniny jest sklep Liny na Metry, który zajmuje się sprzedażą lin, łańcuchów, osprzętu i wielu innych produktów potrzebnych m.in. w przemyśle, ogrodnictwie czy żeglarstwie. W sklepie tym znajduje się bardzo duży wybór agrowłókniny, dlatego klienci mogą dopasować charakter produktów do własnych potrzeb.

   Agrowłóknina zimowo-wiosenna okryciowa o szerokości 320 centymetrów może kosztować około 16 złotych za pięć metrów długości i 242 złote za 100 metrów. Z kolei agrowłóknina zimowa okryciowa o szerokości 110 centymetrów kosztuje nieco ponad 9 złotych za 5 metrów i nieco ponad 120 złotych za 100 metrów. Cena poszczególnych produktów w tej kategorii może różnić się w zależności od parametrów, a ostateczny wybór powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami.

   Agrowłóknina okryciowa zimowa — właściwości

   Dostępna w sklepie Liny na Metry agrowłóknina okryciowa zimowa wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami i wysoką jakością. Jest przepuszczalna, zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza i stabilizuje wahania temperatury. Ze względu na to, że jest wyprodukowana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (polipropylenu), może być wykorzystywana w ogrodzie wielokrotnie i nie wpływa to na jej skuteczność.

   Materiał jest odporny na promieniowanie UV, a jednocześnie przepuszcza sporo światła, przez co zapewnia roślinom idealne warunki konieczne do wzrostu. Agrowłóknina tego rodzaju jest powszechnie stosowana do ochrony roślin ogrodowych i balkonowych przed deszczem, śniegiem, gradem, silnym wiatrem czy też działaniem ujemnych temperatur. Dodatkowo chroni je przed ptakami i szkodnikami, a osłona w tej postaci podnosi temperaturę i zwiększa wilgotność.

   Jakie zastosowanie ma agrowłóknina wiosenna biała?

   Agrowłóknina wiosenna biała idealnie nadaje się do nowych siewek, które sadzone są w pierwszych dniach wiosny. Jest idealnym narzędziem pozwalającym na kontrolę temperatury, co jest bardzo ważne w przypadku młodych roślin w okresie, kiedy wahania temperatury są bardzo duże. Materiał przepuszcza światło, ale jest odporny na szkodliwe promieniowanie UV. Chroni roślinę nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi związanymi z pogodą, ale i przed wszelkimi szkodnikami. Ten szalenie funkcjonalny i pomocny produkt jest powszechnie wykorzystywany w sadownictwie, ogrodnictwie oraz szkółkarstwie, gdzie pozwala zapewnić roślinom jak najlepsze warunki.

   Zaufane Opinie IdoSell
   4.87 / 5.00 1668 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2024-05-07
   Bez uwag
   2024-04-25
   szybko i sprawnnie :-)
   pixel