Stopnie Kominiarskie

( ilość produktów: 10 )

Stopnie kominiarskie to elementy, umożliwiające bezpieczne poruszanie się po dachu zarówno kominiarzom, wszelkim serwisantom, jak i właścicielom domu, którzy muszą poruszać się po dachu na przykład w celu umycia okien dachowych. Kiedy warto je stosować, jaka jest ich cena i co jeszcze warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ich temat.

  Czym jest stopień na komin?

  Stopień kominiarski to element, który umożliwia osobom znajdującym się na dachu bezpieczne poruszanie się. Stopnie tego rodzaju wykonane są ze stali, która spełnia wszelkie wymagania wytrzymałościowe i jest uodporniona na korozję wskutek połączenia stali z proszkowym lakierem lub powłoką cynkową. Sama stopnica najczęściej ma grubość kilku milimetrów, aby nie stanowić dodatkowego obciążenia dla konstrukcji dachu.

  Stopień kominiarski i jego zastosowanie

  Stopnie kominiarskie montowane są na spadzistych dachach i umożliwiają swobodne poruszanie się po nachylonych powierzchniach. Najczęściej używane są do komunikacji pomiędzy wyłazem dachowym a wszelkimi urządzeniami czy elementami wymagającymi konserwacji, czy regularnego serwisowania. Do elementów tego rodzaju należą przede wszystkim kominy, anteny oraz cieszące się rosnącą popularnością układy solarne.
  Prawidłowo dobrane stopnie kominiarskie stanowią system, który umożliwia poruszanie się wzdłuż brzegu dachu w poziomie, ale również w pionie w poprzek połaci dachowej. W rezultacie nie tylko stanowią dostęp do elementów wymagających ingerencji ze strony człowieka, ale też mogą stanowić dodatkową drogę ewakuacyjną w skrajnych sytuacjach. Kąt nachylenia stopni można z powodzeniem regulować za pomocą optymalnego przykręcenia kołyski do wspornika i mogą być one montowane pod kątem od zera do kilkudziesięciu stopni.

  Stopnie kominiarskie powinny być montowane naprzemiennie, aby umożliwić swobodne i bezpieczne poruszanie się po dachu. Jeśli są tak przytwierdzone do połaci dachu, to chodzenie po nich przypomina nieco chodzenie po schodach. Jeśli kąt nachylenia dachu jest mniejszy niż trzydzieści stopni, to stopnie powinno się montować w co drugim rzędzie dachówek w odległości mniej więcej siedemdziesięciu centymetrów od siebie. Jeśli zaś kąt nachylenia dachu jest większy niż trzydzieści stopni, to stopnie powinny być montowane w każdym rzędzie dachówek mniej więcej co trzydzieści pięć centymetrów.

  Dachowe stopnie kominiarskie - cena

  Podstawowe stopnie kominiarskie można kupić już za niespełna pięćdziesiąt złotych za jedną sztukę, ale na rynku nie brakuje również wariantów droższych, które wyposażone są już w stosowne wsporniki. Stopnie można kupować w różnych kolorach, dzięki czemu nie muszą mocno kontrastować z dachówkami i nie niszczą walorów estetycznych dachu. Przed zakupem warto skonsultować się z ekspertem, aby dokonać wyboru na podstawie konkretnych wymagań, a także kupić odpowiednią liczbę stopni.

  Stopnie kominiarskie - czy warto je kupić?

  Stopnie kominiarskie to stosunkowo niedrogie elementy, których funkcji nie sposób przecenić, zwłaszcza jeśli ktoś regularnie musi wykonywać jakiekolwiek prace na dachu. Każdy, kto ma na dachu układy solarne, anteny lub też chce ułatwić bezpieczną pracę kominiarzom powinien w nie zainwestować, tworząc w ten sposób komfortowe warunki do pracy sobie i innym. Dobrze zamontowane akcesoria spełnią swoje zadanie w wielu okolicznościach. Z kolei ażurowa konstrukcja stopni kominiarskich nie pozwoli na to, aby w okresie zimowym gromadził się na nich nadmiar śniegu.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-04
  Przejrzysta oferta, szybka realizacja zamówienia, dobrze spakowana przesyłka - wszystko super.
  2024-04-19
  Super
  pixel