Płotki Śniegowe

( ilość produktów: 40 )

Zabezpieczenie dachów w okresie zimowym, kiedy zbierają się na nich duże ilości śniegu, to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu ubity śnieg nie spada z hukiem na chodniki, a przechodnie nie są zagrożeni wypadkiem, który może mieć fatalne konsekwencje. Co warto wiedzieć na temat płotków śniegowych? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ich temat.

Płotki śniegowe

Płotki śniegowe oraz wszelkie inne zabezpieczenia dobiera się do rejonu, w którym postawiony jest dom. Wszystko zależy od tego, czy w danym miejscu można spodziewać się obfitych opadów śniegu, czy też nieznacznych. Nie stanowią one elementu na dachach, który będzie bardzo rzucał się w oczy, ponieważ z powodzeniem można dobrać ich kolor do koloru dachówek.

Płotki przeciwśniegowe - co to takiego?

Płotki przeciwśniegowe przypominają wąskie drabinki montowane w pobliżu brzegów dachu, a ich zadaniem jest zatrzymywanie śniegu na połaci dachu. W rezultacie zsuwający się śnieg nie może spaść i tym samym nie stanowi zagrożenia dla osób przechodzących pod budynkiem. Płotki zazwyczaj produkowane są z aluminium lub stali ocynkowanej, a dla większej estetyki całego budynku warto dopasować ich kolor do innych elementów na dachu, aby za bardzo się nie wyróżniały.

Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli nie będą demontowane po okresie zimowym, trzeba będzie je oczyszczać z liści i innych elementów w pozostałe pory roku. Jeśli dach pokryty jest blachą na rąbek, to płotki przeciwśniegowe są montowane za pomocą specjalnych zacisków. Powinny być ustawione w dwóch rzędach naprzemiennie, a odległość między nimi powinna wynosić około trzech i pół metra. Jeśli jednak dom w stoi w miejscu, gdzie zdarzają się wyjątkowo obfite opady śniegu, to warto zamontować nawet trzy rzędy tego rodzaju drabinek. W ten sposób zabezpieczenie będzie solidniejsze i powstrzyma ciężki śnieg przed zsuwaniem się w dużych ilościach.

Kiedy stosować płotki śniegowe?

Płotki śniegowe sprawdzają się wtedy, kiedy dach charakteryzuje się stromizną, a w danym rejonie zimą spada sporo śniegu. Im bardziej stromy jest dach, tym szybciej osuwa się z niego podczas odwilży zalegający śnieg, który może zniszczyć stojące pod domem samochody i stanowiąc zagrożenie dla przechodniów. Bardzo często zdarza się tak, że zsuwający się śnieg niszczy orynnowanie, które jest trudne do naprawy w okresie zimowym, a wskutek tego pierwsze deszcze w okresie wiosennym mogą niszczyć elewację i nie tylko. Płotki śniegowe są więc praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zapewnić ludziom bezpieczeństwo, a właścicielom domu zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Płotki przeciwśniegowe - cena

Cena płotków przeciwśniegowych uzależniona jest od tego, do jakiego dachu będą montowane i z jakich materiałów są wykonane. Koszty za płotek o długości 200 centymetrów i wysokości kilkunastu centymetrów wahają się od niespełna stu złotych do stu kilkudziesięciu złotych, przy czym te droższe mają bardziej zaawansowaną konstrukcję. Warto uwzględnić długość dachu oraz jego stromiznę i warunki panujące zimą na danym terenie. W przypadku ostrych zim z obfitymi opadami i stromych dachów konieczne będzie zainwestowanie w trzy rzędy płotków na całej długości.

Płotki przeciwśniegowe - opinie

Większość osób, które zdecydowały się na płotki śniegowe, uważa je za doskonałe rozwiązanie. Powodują one, że zebrany na dachu śnieg w czasie odwilży powoli się przez nie topi i nie stanowi zagrożenia ani dla ludzi, ani dla innych elementów konstrukcyjnych budynku. Chwalone są również za to, że nie obciążają nadmiernie dachu. Wiele osób zwraca jednak uwagę na to, że o ile same płotki nie są obciążeniem, to może być nim nadmiar zgromadzonego śniegu. Warto więc uwzględnić wytrzymałość konstrukcji i możliwe opady przed ich montażem.

Czy warto zakładać płotki przeciwśniegowe?

W żadnym wypadku nie jest to nakaz lub konieczność, ale w zdecydowanej większości przypadków takie rozwiązanie jest korzystne z wielu względów. Płotki zapewniają bezpieczeństwo i pozwalają uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą uszkodzonego przez śnieg orynnowania. Najczęściej stanowią więc jednorazową inwestycję, która będzie sprawdzała się przez lata.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1668 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-07
Bez uwag
2024-03-19
Szybko i sprawnie
pixel