Taśmy Kominowe

( ilość produktów: 7 )

Dobrze wykonany dach gotowy do eksploatacji powinien być nie tylko estetyczny, solidny i stabilny, ale również szczelny. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju taśmy dekarskie, które pozwalają na uszczelnianie konstrukcji na łączeniach poszczególnych elementów. Co warto wiedzieć o taśmach kominowych, ile kosztują i jakie opinie mają na ich temat użytkownicy?

  Taśmy kominowe pomagają pełnić dachowi najważniejszą funkcję, a mianowicie chronić dom przed wodą. Składają się z warstwy zewnętrznej pokrytej warstwą klejącą, którą z powodzeniem można przykleić do nawierzchni. Odpowiednio zamontowane stanowią ochronę i nie pozwalają, aby wilgoć przedostawała się niżej.

  Taśmy kominowe - co to jest?

  Taśmy kominowe to akcesoria stosowane do zabezpieczania wykuszy, okien dachowych oraz obróbek wokół kominów. Celem ich przyklejania jest przede wszystkim zapewnienie szczelności i ochrona dachu przed czynnikami atmosferycznymi. Taśmy dzielą się na różne rodzaje tworzone z rozmaitych tworzyw. Do bardzo powszechnych taśm tego rodzaju należy na przykład plisowana taśma aluminiowa, która jest pokryta poliestrową powłoką oraz klejem butylowym pozwalającym na jej przytwierdzenie w odpowiednim miejscu. Jej zaletą jest odporność na promieniowanie UV oraz na niskie temperatury.

  Bardzo wygodnym wariantem są taśmy kominowe ze wzorem 3D, który pozwala na ich dowolne formowanie, co w znacznym stopniu ułatwia pracę i sprawia, że taśma ma uniwersalne zastosowanie. Istnieją również taśmy ołowiane zarówno z płaską powierzchnią, jak i ze wzorem 3D, a także szereg taśm różniących się dodatkowymi warstwami, takimi jak papier silikonowy.

  Taśma kominowa - do czego służy?

  Taśma kominowa należy do dachowych akcesoriów, które są niezbędne, jeśli zależy nam na szczelności. Mocowana jest na styku komina i innych elementów konstrukcji, czyli tam, gdzie powstają szczeliny, i zapewnia ochroną przed wodą. Są to bardzo istotne części całej konstrukcji, które należy odpowiednio zabezpieczyć. Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniej taśmy, która będzie odporna na czynniki zewnętrzne. Jak wiadomo, nawet najmniejsze nieszczelności mogą mieć z czasem kolosalny wpływ na konstrukcję dachu, a dzięki taśmie można je skutecznie zakryć i uniknąć kosztów.

  Cena taśmy do komina

  Ceny taśm kominowych różnią się w zależności od użytych do ich produkcji materiałów. Najtańszym wariantem jest taśma kominowa ołowiana. Dwa razy drożej będzie kosztowała ta sama ilość taśmy aluminiowej, a z kolei taśma kominowa miedziana ryflowana będzie najdroższym rozwiązaniem. Przed zakupem warto uwzględnić konkretne potrzeby, a także określić przeznaczony na uszczelnienie budżet.

  Opinie o taśmie kominowej

  W związku z tym, że okolice komina są najczęściej narażone na usterki, warto dobrze o nie zadbać. Według osób, które miały doświadczenie z taśmami kominowymi, stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekami i gwarantują jeszcze większy komfort psychiczny domowników. Jeśli będą odpowiednio przyklejone, to z powodzeniem ochronią najbardziej newralgiczne miejsca przed deszczem i wilgocią.

  Jaka taśma na komin będzie najlepsza?

  Eksperci uważają, że do obróbki kominów najlepiej sprawdzają się taśmy aluminiowe oraz ołowiane. Są one pokryte warstwą farby stanowiącej dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a ponadto wskutek utleniania nie zmieniają koloru, co ma miejsce w przypadku taśmy miedzianej.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1668 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-03-21
  Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
  pixel