Progi akrylowe

( ilość produktów: 3 )

W większości łazienek najważniejszym elementem jej wyposażenia jest kabina prysznicowa. Aby korzystanie z niej było w pełni komfortowe, zależy nam na jej szczelności. Nikt nie będzie w stanie zrelaksować się pod prysznicem, gdy spoza brodzika będzie wyciekać woda. Aby temu zapobiec, stosuje się listwę akrylową – proste rozwiązanie, które może być zastosowane w dosłownie kilka chwil, a jego skuteczność potrafi zaskoczyć. Czy wiesz, jak stosuje się próg akrylowy i w jaki sposób go zamontować?

  Listwa akrylowa do kabiny prysznicowej - sposób na komfort i porządek w łazience

  Próg akrylowy jest pewnego rodzaju zaporą, której głównym zadaniem jest zniwelowanie wylewania się wody spod prysznica na podłogę. Miejsce montażu progu może być zmienne, w zależności od aranżacji łazienki, najczęściej jednak montuje się go na posadzce, jeżeli prysznic posiada brodzik podpłytkowy bądź na brzegu brodzika w przypadku klasycznej kabiny. Próg akrylowy prysznicowy jest niemal całkowicie niewidoczny, nie wpływa więc w żaden sposób na wystrój łazienki. Pełni funkcję uszczelniającą, dlatego uważany jest jako jeden z typów uszczelki do kabiny prysznicowej.

  Progi akrylowe najczęściej wybierane są w łazienkach, w których zastosowana została modna w ostatnim czasie kabina prysznicowa bez brodzika. Wygląda ona bardzo nowocześnie i stylowo, wymaga jednak wprowadzenia specjalnych rozwiązań. Wystarczy tylko zastosowanie listwy akrylowej, by przekonać się, że brak brodzika wcale nie oznacza wiecznie zalanej łazienki. Progi akrylowe są cienkie, mało widoczne, a jednocześnie nie wymagają specjalnej wiedzy ani dużych nakładów finansowych. Łatwość ich montażu i dyskretny wygląd sprawiają, że to właśnie listwy są jednym z najczęściej stosowanych sposobów na uszczelnienie kabiny prysznicowej.

  Próg akrylowy pod prysznic o wysokiej skuteczności - jak go zamontować?

  Montaż progu akrylowego jest łatwy i bezproblemowy. Nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Warto pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu powierzchni przed montażem progu. Przed pierwszym kontaktem z wodą warto odczekać 24 godziny ? jest to czas, w którym pasek kleju zyska swoją pełną trwałość. Jeśli próg ma zostać zamontowany w miejscu występowania fugi, będzie on wymagał uszczelnienia przy użyciu silikonu. Dzięki temu zwiększy się odporność na działanie wody, a także szczelność listwy.

  Próg akrylowy pod prysznic jest wyjątkowo skuteczną formą zabezpieczenia kabiny prysznicowej przed wylewaniem się wody. Dużą zaletą progów akrylowych jest fakt, że bezproblemowo można czyścić je przy użyciu środków chemicznych. To bardzo ważne dla zachowania ich higienicznej czystości, na której w łazience zależy nam najbardziej. Wybierając listwę do kabiny prysznicowej, warto wybrać taką, która wykonana jest z materiału odpornego na odbarwienia, strzępienie i odkształcanie nawet przy długotrwałej eksploatacji.

  Progi akrylowe o wyjątkowej trwałości i skuteczności możesz zakupić w sklepie internetowym. Czeka na Ciebie atrakcyjna oferta listew stworzonych z materiałów odpornych na zniszczenie, wilgoć, a także na działanie środków chemicznych, które są stosowane podczas regularnego czyszczenia. Oferowane przez nas progi akrylowe to niezwykle skuteczny sposób na zapewnienie szczelności kabiny prysznicowej i gwarancja porządku w łazience. Po progi akrylowe najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach zapraszamy do naszego sklepu.

   

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1671 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  2024-03-21
  Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
  pixel