Uszczelki do okien

( ilość produktów: 20 )

Okna mają za zadanie wpuszczać codziennie odpowiednią ilość światła do danego pomieszczenia, a jednocześnie zapewniać dobrą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: zimno, wilgoć, czy hałas. Dobrze dobrane i zamontowanie uszczelki okienne pozwalają zatrzymać ciepło w domu i sprawiają, że ogrzewanie staje się tańsze, a zarazem bardziej efektywne.

Przygotowana przez nas oferta, obejmuje uszczelki do okien o różnych kształtach i wymiarach, stworzone z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu sklep linynametry.pl dysponuje szerokim asortymentem produktów, wśród których z łatwością wybiorą Państwo modele idealnie dopasowane do swojego gustu i potrzeb.

  Uszczelki do okien i ich funkcje

  Uszczelki okienne wpływają znacząco na właściwości okien. Warto bowiem pamiętać, że nawet najlepsze z nich nie będą spełniać swojej funkcjonalności, jeśli nie wyposażymy ich w odpowiednie podkładki. To właśnie one wpływają m.in. na przenikanie ciepła, tworząc też skuteczną izolację przed nadmierną wilgocią i wpadaniem wody z zewnątrz (np. podczas intensywnych opadów). Zapewniają także odporność na wiatr oraz stanowią trwałą izolację akustyczną, zatem jak widać - uszczelki do okien mają ogromne znaczenie dla podniesienia komfortu przebywania w pomieszczeniu, jak również na wydajność zastosowanego w nim ogrzewania. Niewłaściwe lub uszkodzone podkładki sprawiają, że zimą ciepło potrafi szybko uciekać z wnętrza, a pomieszczenie błyskawicznie się wychładza (ogrzewanie staje się tym samym drogie i nieskuteczne).

  Uszczelki okienne i ich rodzaje

  Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów uszczelek do okien - dostępne na rynku modele różnią się między sobą nie tylko wymiarem i kształtem, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. Szczególnie popularne i polecane są m.in. uszczelki okienne EPDM, wyprodukowane z tzw. kauczuku syntetycznego, który jest wyjątkowo wytrzymały, a jednocześnie potrafi także zapewnić pożądaną izolację. Innymi dostępnymi wariantami, wybieranymi często przez kupujących są również modele gumowe i poliuretanowe, które choć tańsze, też odznaczają się dobrą trwałością i elastycznością (co sprawia, że są one w pełni funkcjonalne). Jeśli natomiast chcemy zapewnić sobie najwyższą możliwą izolację, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na grube uszczelki okienne, które możemy dowoli przycinać, dzięki czemu dopasujemy je swobodnie do swoich okien.

  Uszczelki do okien - kiedy je wymienić i jak wybrać odpowiednie?

  Uszczelki okienne powinno się wymienić zawsze, kiedy zauważymy, że aktualne podkładki są uszkodzone, bądź nie pasują do posiadanego przez nas modelu okna. To samo tyczy się sytuacji, w której stare przez wyeksploatowanie, nie zapewniają nam już odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak temperatura, wilgoć, wiatr, czy hałas. Nowo zakupione uszczelki do okien zagwarantują nam szczelną izolacją i wpłyną pozytywnie na komfort wszystkich domowników, a także wysokość rachunków za ogrzewanie. Biorąc też pod uwagę fakt, że są one produktem relatywnie tanim warto będzie wymieniać je raz na jakiś czas (tym bardziej, że jest to niezwykle proste i przeprowadzić to samodzielnie bez pomocy montera).
  Kluczowa będzie również znajomość wymiarów, jakie powinny (w zależności od danego rodzaju) posiadać wybrane przez nas uszczelki okienne. Takie parametry znajdziemy w każdej specyfikacji okien lub dołączonej do nich karty gwarancyjnej. Jeżeli jednak nie posiadamy do nich dokumentacji, będziemy zmuszeni do samodzielnego wykonania pomiarów ? należy wówczas zmierzyć nie tylko samą długość, ale i szerokość elementu, który wchodzi w zagłębienie. Najłatwiej będzie obmierzyć starą uszczelkę i na tej podstawie wybrać nowy model. Niezbędne będzie także zwrócenie uwagi na jej kształt i układ komór wewnątrz.

  Uszczelki do okien PCV - sklep linynametry.pl

  Zależy Tobie na zakupie jakościowych podkładek do okien? W linynametry.pl znajdziesz każdy ich rodzaj - zapewniamy bogaty wybór różnego rodzaju wariantów, różniących się między sobą wymiarami, jak i sposobem montażu (np. uszczelki okienne wciskane). Pozwoli to Państwu na wybranie modelu idealnie pasującego do posiadanych okien. Z nami cała transakcja przebiegnie bezproblemowo. Oferujemy wygodne formy płatności i szybką, oraz bezpieczną dostawę, dbając przy tym o każdy etap realizacji zamówienia. Zapraszamy do składania zamówień!

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1667 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-24
  Bardzo dobra obsługa.
  2024-03-21
  Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
  pixel