Uszczelki samoprzylepne

( ilość produktów: 17 )

Uszczelki samoprzylepne są ciekawym i często wybieranym rozwiązaniem. Produkowane są z różnych mieszanek kauczuku i dzięki temu mogą mieć różnorodne zastosowanie, ponieważ posiadają różne właściwości. Uszczelki samoprzylepne gumowe mogą być wykonane między innymi z kauczuku butadienowo- styrenowego który odpowiada za elastyczność uszczelek oraz ich wytrzymałość na ścieranie i pęknięcia. Kolejnym rodzajem jest kauczuk butadienowo- akrylonitrylowy ten z kolei sprawia, iż uszczelki są odporne na ścieralność jak i kontakt z różnymi substancjami tupu oleje czy smary. To tylko dwa przykłady, natomiast mieszanek jest więcej i zawsze warto zastanowić się na czym zależy nam wybierając konkretną uszczelkę.

 

  Uszczelki samoprzylepne do okien i pod drzwi


  Jeżeli chodzi o zastosowanie samoprzylepnych uszczelek pod drzwi oraz do okien, to zazwyczaj najlepiej sprawdzają się te wykonane z gumy EPDM. Uszczelki samoprzylepne z mikrogumy (EPDM) odznaczają się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, promienie UV, tlen oraz wodę. Zdecydowanie do głównych zalet tych właśnie uszczelek należy ich zdolność do nieodkształcania się. To znaczy iż po każdym nacisku zawsze wracają do pierwotnego kształtu. Powłoka klejąca wzmocniona jest specjalnym włóknem szklanym, co zdecydowanie poprawia trwałość kleju.

  To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć pewność, iż raz przyklejona uszczelka zostanie na swoim miejscu przez długi czas. Oczywiście przed przyklejeniem samoprzylepnej uszczelki gumowej pod drzwi lub do okna należy daną powierzchnię dobrze wyczyścić oraz odtłuścić. Uszczelki drzwiowe samoprzylepne jak i uszczelki samoprzylepne do okna idealnie będą izolować pomieszczenie od zimna, ciepła, hałasu, kurzu a nawet insektów. Jeśli chodzi o uszczelki samoprzylepne, producent linynametry.pl gwarantuje, że zakupując te produkty w naszym sklepie otrzymają Państwo dobry jakościowo wyrób za rozsądne pieniądze.

  Uszczelki gumowe samoprzylepne – montaż


  W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić powierzchnie na których będziemy naklejać uszczelki samoprzylepne z mikrogumy. Kiedy ona wyschnie, można przystąpić do montażu uszczelki. Bardzo ważne, aby uszczelkę przykleić pomiędzy ościeżnicą a ramą wewnętrzną. Gdy nakleimy ją pomiędzy ościeżnicą a ramą zewnętrzną, to bardzo prawdopodobne, że we wnętrzu okna będzie gromadzić się brud i kurz. Jeżeli chcemy przykleić uszczelkę gumową pod drzwi, to bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, ponieważ zbyt „niska” uszczelka nie spełni swojego zadania, a zbyt „wysoka” będzie cały czas trzeć o podłogę, co może przyspieszać jej odklejanie. Odpowiedni rozmiar uszczelek samoprzylepnych ma kluczowe znaczenie, gdyż tylko właściwie dobranie da nam gwarancję szczelności najwyższej jakości.

  Uszczelki gumowe samoprzylepne to dobry sposób na szybkie uszczelnienie okien i drzwi. Łatwość montażu jak i duży wybór w rozmiarach oraz kolorach sprawiają iż obecnie jest to produkt bardzo często wybierany, który zbiera pozytywne opinie. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne uszczelki, warto zasięgnąć wiedzy na temat rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane. Uszczelki gumowe mogą być wykonane z różnych mieszanek kauczuku, a to zdecydowanie wpływa na właściwości wyrobu. Kolejną ważną rzeczą jaką należy zapamiętać, to dobranie odpowiedniego wymiaru uszczelki, gdyż zbyt duża, jak i zbyt mała nie spełni swojego zadania, a całe uszczelnianie pójdzie na marne.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  2024-03-19
  Szybko i sprawnie
  pixel