Hak sworzniowy

( ilość produktów: 3 )

Haki sworzniowe wyglądają niepozornie, ale w rzeczywistości stanowią bardzo ważny element konstrukcyjny w wielu branżach, zabezpieczają ładunki, usprawniają wiele procesów przemysłowych i transportowych, a przy okazji zapewniają wygodę wszystkim użytkownikom tych konstrukcji. W asortymencie naszego sklepu znaleźć można haki sworzniowe wysokiej jakości, mające zróżnicowane parametry techniczne, które cechują się wysoką odpornością na zniszczenie.

  Co to jest hak sworzniowy?

  Hak sworzniowy to stalowy hak kuty bez zabezpieczenia, który jest mocowany za pomocą sworznia. Jest to element połączenia ruchomego, który bardzo często wykorzystywany jest w budowie rozmaitych maszyn ciężkich i konstrukcji. Jest to stalowy walec, który w tym wypadku łączy dwa brzegi haka, stanowiąc solidne mocowanie, na którym można zamocować linę. Haki z bolcem charakteryzują się ponadto bardzo dużą siłą udźwigu przy małych masach. Nie mają zabezpieczenia, ale ich gardziel jest na tyle głęboka, aby zawiesia były solidnie osadzone, a cały ładunek bezpieczny.

  W jakich okolicznościach wykorzystywane są haki sworzniowe? Tego rodzaju elementy stanowią bardzo ważny element zawiesi łańcuchowych i są przeznaczone do zaczepiania, wieszania czy też przenoszenia ładunków różnego rodzaju. Takie parametry i możliwości sprawiają, że haki sworzniowe mogą być wykorzystywane w bardzo wielu branżach i okolicznościach. Są one powszechnie używane w transporcie, na placach budowy, w warsztatach i wielu branżach związanych z szeroko pojętym przemysłem.

  Można je wykorzystywać w warsztatach, aby ułatwić sobie pracę czy też solidnie zabezpieczyć ciężkie ładunki. Ponadto haki tego rodzaju są stosowane również w leśnictwie czy ogrodnictwie. Swoją uniwersalność zawdzięczają również temu, że bez problemu można je stosować w połączeniu z zawiesiami różnego rodzaju, a więc nie tylko z łańcuchowymi, ale również linowymi czy włókiennymi.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  2024-04-19
  Super
  pixel