Haki nierdzewne

( ilość produktów: 10 )

Haki nierdzewne to elementy końcowego łączenia lin, łańcuchów i różnego rodzaju pasów. Wykonane ze stali nierdzewnej są niezwykle wytrzymałe zarówno na obciążenia (małe i duże), jak i warunki atmosferyczne. Zazwyczaj wykorzystuje się je w takich branżach jak budownictwo, żeglarstwo, rolnictwo czy też ogrodnictwo. Haki wykonane ze stali nierdzewnej nie ulegają korozji, więc zawsze wyglądają dobrze i zachowują swoje bardzo dobre właściwości przez długi czas. Stal nierdzewna jest grupą stali ze specjalną domieszką odpowiednich stopów, które sprawiają, że materiał ten nie rdzewieje. Stal nierdzewna jest również bardzo twarda, odporna na rozciąganie i przetarcia. Jest więc idealnym materiałem na produkt, jakim jest hak, który musi spełniać wiele trudnych zadań.

  Zawieszki ze stali nierdzewnej ? rodzaje

  Rozróżniamy kilka rodzajów haków nierdzewnych między innymi:

  • haczyki typu S ? idealne do szybkiego zawieszenia mniejszych przedmiotów. W przypadku chęci połączenia ze sobą na przykład 2 lin konieczne będzie wiązanie, gdyż jest to hak z dwóch stron otwarty.
  • hak z zapadką, czyli z dodatkowym zabezpieczeniem, które pozwala utrzymać dany przedmiot we właściwym miejscu.
  • hak z uchem, które ułatwia na przykład zamocowanie liny, jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
  • hak z krętlikiem, dzięki któremu ładunek może swobodnie się obracać bez obaw zablokowania, lub zerwania przy dużym obciążeniu.

  Bardziej szczegółowo można również haki podzielić na:

  • jednorożne
  • dźwignicowe
  • bez zabezpieczenia
  • z zabezpieczeniem
  • przesuwne
  • z uchem siodełkowym
  • okrętowe
  • zawiesiowe
  • z kabłąkiem

  W zależności od zapotrzebowania mamy do wyboru zarówno małe haczyki nierdzewne typu S, które można wykorzystać w domu lub w ogrodzie, jak i masywne holownicze haki z zapadką lub z krętlikiem i zapadką, których udźwig wynosi nawet 2000 kg. Wszystkie haki nierdzewne są kwasoodporne, więc z powodzeniem mogą być wykorzystywane w warunkach, w których substancja taka występuje.

  Z kolei hak z zapadką zwiększa bezpieczeństwo pracy, ponieważ gdy dany element znajdzie się w środku haka, to zapadka automatycznie się zatrzaskuje i mamy pewność, że lina lub łańcuch się nie wyślizgnie. Zawieszki ze stali nierdzewnej bez wątpienia są jednym z lepszych wynalazków, które zdecydowanie ułatwiają pracę w wielu dziedzinach przemysłu, jak i w codziennym życiu. Podstawowe parametry haków nierdzewnych, którymi warto się kierować podczas zakupu to: udźwig podawany w kilogramach lub w tonach, wielkość gardzieli, czyli otwarcie haka, oraz współczynnik bezpieczeństwa, to znaczy, stosunek udźwigu do wytrzymałości.

  Haczyki nierdzewne

  Haki ze stali nierdzewnej są niezbędnym elementem w pracy z linami, łańcuchami oraz wszelkiego rodzaju pasami, gdy chcemy coś przenieść na inne miejsce, podnieść, powiesić lub holować. Haczyki nierdzewne są odporne na działanie warunków atmosferycznych (nie rdzewieją), nawet gdy są wystawione na długotrwałą wilgoć. Jest to stop bardzo wytrzymały ? hak o specjalnym przeznaczeniu utrzyma ładunek nawet o masie 2 ton.

  Bardzo ważne jest jednak, aby zawsze używać danego haka zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ nieodpowiednio dobrany może nam przysporzyć szkód i kłopotów. Należy dobierać odpowiedni hak do zadania, jakie chcemy wykonać. Jak napisaliśmy powyżej, wybór haków nierdzewnych jest bardzo duży, więc na pewno nie będzie problemu z doborem odpowiedniego produktu. Jeżeli mimo wszystko będziemy mieć problem z podjęciem decyzji, to zasięgnijmy opinii fachowców, którzy jak nikt inny znają się na rodzajach i przeznaczeniu haków ze stali nierdzewnej.

   

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  pixel