Kausze nierdzewne

( ilość produktów: 13 )

Kausza, zwana również sercówką, to kształtka metalowa, która dzięki swojemu kształtowi przywodzi na myśl kroplę wody. Umieszczana jest w wykonanym z uchu liny na samym zakończeniu, a jej cel to ochrona liny przed przecieraniem i zgniataniem. Element ten jest w stanie nadać linie odpowiedni kształt i chronić przed zniszczeniem najbardziej newralgiczne i narażone na zniszczenie części liny. Kausze sprawdzają się zarówno w przypadku lin metalowych, jak i tradycyjnych, dlatego znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach.

 

  Kausze nierdzewne - szerokie zastosowanie

  Najczęściej tego rodzaju elementy używane są do lin takielunku żeglarskiego czy w przypadku lin holowniczych, które wymagają dodatkowej ochrony ze względu na ciężar holowanych obiektów. Użycie kauszy daje również wiele możliwości stosowania innych elementów, takich jak dostępne w Linach Na Metry szekle czy specjalne haki z zabezpieczeniem. Wielkim walorem kauszy jest fakt, że są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Te niepozorne części mogą być montowane w bardzo szybki sposób i mieć kluczowe znaczenie w przypadku eksploatowanych lin.

  Kausze nierdzewne - wysoka jakość wykonania

  Kausze nierdzewne dostępne w sklepie Liny Na Metry są wykonane ze stali kwasoodpornej, która jest również uodporniona na działanie wszelkich czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć i woda. Dzięki temu nie ulegają korozji i mogą służyć nawet w trudnych warunkach, cechując się wydłużoną żywotnością i stanowiąc inwestycję na dłużej. Kausze nierdzewne powinny być dostosowane do grubości liny, dlatego też w ofercie znajdują się kausze o różnych wymiarach. Dostępne w sklepie kausze nierdzewne mogą sprawdzać się w przypadku lin o średnicy dwóch milimetrów aż do średnicy osiągającej dwadzieścia cztery milimetry. Są w pełni kompatybilne z dostępnymi w ofercie linami nierdzewnymi i nie tylko. Dzięki nim eksploatowane z dużą częstotliwością liny nie przecierają się, a sportowcy mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu, które bez kausz musieliby inwestować w naprawy. Wysokiej jakości elementy stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wśród miłośników żeglarstwa. Świetnie sprawdzają się również w przypadku lin holowniczych, a także do zawieszania na linach elementów, które są narażone na silne podmuchy wiatru. W związku z tym często używane są do tworzenia solidnych dekoracji ogrodowych wieszanych na tarasach czy konarach.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1671 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-24
  Bardzo dobra obsługa.
  2024-05-07
  Bez uwag
  pixel