Ogniwa skręcane delta

( ilość produktów: 5 )

Ogniwa delta skręcane to element służący do łączenia ze sobą łańcuchów, który znajduje zastosowanie w najróżniejszych branżach, w wielu z nich będąc nieodzownym elementem tworzonych konstrukcji czy też zabezpieczeń. Jak wygląda, czym właściwie jest i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na jego temat.

  Czym jest ogniwo delta?

  Ogniwo delta to element wykonany ze stali nierdzewnej, który swoją nazwę zawdzięcza nietypowemu kształtowi. Ma ono kształt trójkąta, a w związku z tym przywodzi na myśl czwartą literą alfabetu greckiego, czyli właśnie deltę. Ogniwo to nie jest kanciaste, a jego kąty są lekko zaokrąglone. Na dłuższym boku trójkąta znajduje się zakrętka, dzięki której można bardzo szybko odkręcić lub zakręcić ogniwo, co umożliwia sprawne nakładanie na nie łańcuchów. Właśnie do łączenia ze sobą dwóch części łańcucha jest przede wszystkim używane. Elementy te mogą być sprzedawane w różnych wymiarach, dzięki czemu klienci z powodzeniem mogą je dostosować do własnych potrzeb.

  Wielką zaletą ogniw delta jest fakt, że są one wykonane ze stali nierdzewnej, która jest uodporniona na kontakt z deszczem oraz działanie wilgoci. Ogniwa bez problemu mogą być też wykorzystywane na świeżym powietrzu – bez obaw, że pojawi się na nich rdza, która mogłaby z czasem osłabić całą konstrukcję. Ponadto ogniwa delta dostępne w sklepie Liny Na Metry są też kwasoodporne, co oznacza, że są odporne na działanie rozmaitych środków chemicznych.

  Jakie zastosowanie mają tego rodzaju elementy?

  Okazuje się, że są bardzo uniwersalne. Najczęściej używa się ich w przemyśle, budownictwie, rolnictwie, transporcie czy żeglarstwie, ale sprawdzają się równie dobrze w branży rozrywkowej. W rolnictwie umożliwiają stosowanie łańcuchów gospodarczych, a w budownictwie bywają nieocenione podczas przenoszenia na zawieszeniach bardzo ciężkich materiałów budowlanych.

  Kierowcy przewożący prywatnie lub zawodowo ciężkie i duże ładunki właśnie dzięki tego rodzaju ogniwom mogą z powodzeniem zabezpieczyć cały towar. W rezultacie nawet szybka jazda po wyboistej drodze nie zaowocuje tym, że zostanie on przez przypadek zniszczony. Z kolei w żeglarstwie ogniwa delta sprawdzają się do łączenia na łodzi poszczególnych elementów, a w branży rozrywkowej do wieszania na konkretnych wysokościach wymaganych w danych okolicznościach sprzętów, czy też dekoracji mających na celu stworzenie odpowiedniego klimatu.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  2024-03-19
  Szybko i sprawnie
  pixel