Śruby rzymskie hak-hak

( ilość produktów: 9 )

Śruba rzymska hak-hak to rodzaj śruby napinającej, która jest używana w rozmaitych branżach w celu napinania czy też naciągania lin różnego rodzaju i siatek. Ten gatunek śruby składa się z dwóch nagwintowanych prętów, które mają na dwóch końcach haki, oraz elementu łączącego, nazywanego nakrętką lub korpusem. Jeśli dowolne połączenie jest zbudowane na bazie śruby rzymskiej, to wymaga obracania środkowego elementu samej śruby, aby napinać czy też luzować podpięte liny, czy siatki. Haki znajdujące się na dwóch końcach śruby hak-hak można zaczepiać do różnego rodzaju osprzętu. W tej kategorii można wymienić na przykład szekle, nakrętki, ogniwa czy też karabińczyki.

Śruby sprzedawane przez sklep linynametry.pl to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa spinanych konstrukcji. Są wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Są w związku z tym odporne na uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju, wpływ ciężaru, kontakt ze środkami chemicznymi czy też kontakt z wodą. Służące do regulowania połączonych lin śruby, o ile tylko są prawidłowo zamontowane, służą długo, nie niszczeją i spełniają swoje zadanie niezależnie od czynników zewnętrznych.

  Gdzie śruba hak-hak znajdzie swoje zastosowanie?

  Śruby rzymskie hak-hak dostępne w sklepie Liny Na Metry cechują się nie tylko świetnymi parametrami, ale i mają różne wymiary, dzięki czemu można je stosować w najróżniejszych branżach. Najczęściej wykorzystywane są w budownictwie, transporcie kolejowym i tramwajowym, sportach wodnych, rolnictwie czy też w zaawansowanym modelarstwie. Trudno wyobrazić sobie żeglarstwo bez tego rodzaju śrub, tym bardziej że służą one do naciągania lin masztów i są odporne na korozję. Dzięki temu nawet regularny kontakt z wodą i wilgocią nie wpływa ani na ich walory estetyczne, ani tym bardziej na wytrzymałość.

  W transporcie kolejowym śruby tego rodzaju mogą być wykorzystywane do łączenia wagonów, a z kolei w transporcie tramwajowym do naciągania niezbędnych sieci trakcyjnych. Element ten jest również nieocenionym dodatkiem w pracy rolników na całym świecie, ponieważ stanowi znakomity łącznik w ciągnikach wykorzystywanych podczas prac rolniczych, ogrodniczych i leśnych. Przed wyborem optymalnych śrub, które najlepiej sprawdzą się w danych okolicznościach, warto sprawdzić dobrze ich parametry i zorientować się, czy są odpowiednie w danej sytuacji. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wytrzymałość całej konstrukcji jest w tym wypadku odpowiedni montaż. Jeśli obstukiwana śruba nie drga i nie luzuje się, to znaczy, że długo posłuży w danej konstrukcji.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1668 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  2024-03-19
  Szybko i sprawnie
  pixel