Śruby rzymskie hak-hak

( ilość produktów: 14 )

Śruby rzymskie to produkt, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Są najczęściej spotykane w budownictwie, lotnictwie czy transporcie morskim. Wśród śrub rzymskich wyróżnić możemy kilka rodzajów zakończenia, które definiuje możliwości ich użycia. Śruba rzymska może mieć następujące typy zakończeń: oko-oko, hak-hak, szakla-szakla, oko-hak i oko-szakla.

  Czym są śruby rzymskie hak-hak?

  Śruba rzymska hak-hak to trzyczęściowy zespół, który, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch końcówek haka i korpusu śruby rzymskiej. Korpus śruby rzymskiej ma gwint lewoskrętny na jednym końcu i gwint prawy na drugim końcu. Napięcie może być regulowane przez obracanie korpusu śruby, co powoduje wciąganie obu łączników końcowych do korpusu. Warto mieć na uwadze, że śruby rzymskie nie są przeznaczone do podnoszenia, a jedynie do usuwania luzu i napinania podparcia lub zawieszenia, a także do regulacji długości liny, kabla lub cięgien.

  Śruby rzymskie hak-hak i ich zastosowanie

  Chociaż śruby rzymskie mają bardzo wszechstronne zastosowanie to specyficzna budowa w postaci zakończenia hak-hak sprawia, że mogą być one używane do konkretnych przeznaczeń. Tak zbudowane śruby rzymskie są konstruowane z myślą o napinaniu i regulowaniu naciągu przewodów i linek odciągowych, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnego naprężenia linek stalowych. Śruby rzymskie hak-hak są także popularne w instalacjach odgromowych, które chronią obiekty przed porażeniami wynikłymi z wyładowań piorunowych.

  W związku z tym, że śruby te pełnią tak istotne zadanie, konieczne jest dokładne sprawdzenie ich, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Powodów ich wykluczenia może być wiele, a są to na przykład: nieczytelna identyfikacja, uszkodzenia gwintów lub elementów nośnych, a także zmniejszenie śruby o 10% w dowolnym miejscu względem specyfikacji katalogowej. Konieczne jest zatem sprawdzenie, chociażby wymiarów czy gęstości gwintów. Każdej śrubie producent przypisuje wartość obciążenia zrywającego oraz obciążenia znamionowego. Są to wartości, których należy bezwzględnie przestrzegać, gdyż niedopilnowanie tego może grozić niebezpieczeństwem.

  Galwanizacja śrub rzymskich typu hak-hak

  Śruby rzymskie hak-hak są też produktami galwanizowanymi. Co to właściwie oznacza? Galwanizacja to proces wykonywania powłok metalicznych poprzez osadzanie jednego metalu na innym. Może to być na przykład cynkowanie, cynowanie czy niklowanie. Po co stosuje się taki zabieg? Śruby rzymskie są często używane w transporcie morskim, przez co są narażone na oddziaływanie czynników wywołujących korozję, takich jak, chociażby słona woda. Proces galwanizacji sprawia, że śruby są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, a tym samym na powstawanie korozji. Warto wybierać tego typu produkty, aby zwiększyć ich wytrzymałość i zakres możliwości ich wykorzystania.

  Z całą pewnością śruby rzymskie to produkty, bez których wykonanie wielu zadań byłoby bardzo utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe. Kupując śruby, należy korzystać ze sprawdzonych ofert, aby mieć pewność, że nabywamy produkty najwyższej jakości, które zagwarantują nam bezpieczeństwo. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania produktów, które spełnią Twoje oczekiwania. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1668 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-03-21
  Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
  pixel