Śruby rzymskie hak-oko

( ilość produktów: 14 )

Śruby rzymskie to elementy o szerokim zastosowaniu w wielu dziedzinach takich jak budownictwo, lotnictwo czy transport morski. Wyróżnić można kilka rodzajów śrub rzymskich, a jednym z nich jest śruba z zakończeniem hak-oko. Śruby rzymskie służą do napinania i regulowania przewodów i lin. Regulacja naprężenia śrub rzymskich możliwa jest poprzez wkręcanie w przeciwnie do siebie skierowane gwinty znajdujące się w korpusie.

  Śruby rzymskie hak-oko ? co to takiego?

  Produkt ten jest idealnym elementem złącznym do projektów wymagających napinaczy lub ściągaczy do lin ze stali ocynkowanej. Spawane oczko na jednym końcu sprawia, że te elementy złączne są wyjątkowo bezpieczne po zamontowaniu. Dodatkowo otwarty hak na drugim końcu umożliwia łatwą instalację. Końce te są kompatybilne z różnymi elementami mocującymi, w tym na przykład ze śrubami oczkowymi.

  Gdzie mogą być stosowane śruby rzymskie hak-oko?

  Śruby rzymskie hak-oko mogą być używane do napinania żagli przeciwsłonecznych w małych i średnich rozmiarach. Posiadanie haka pozwala na zahaczenie jednej śruby rzymskiej o żagiel przeciwsłoneczny, podczas gdy drugi koniec jest przymocowany do śruby oczkowej za pomocą szekli typu D. W tej konfiguracji, w przypadku przekroczenia przez napinacz maksymalnego obciążenia, ucho napinacza otworzy się i żagiel opadnie, podczas gdy napinacz zostanie przymocowany do śruby oczkowej.

  Ogólnie rzecz biorąc, śruba rzymska hak-oko ze stali nierdzewnej jest stworzona do zastosowań morskich. Poza tym są one specjalnie przystosowane do regulacji napięcia i długości lin stalowych ze stali nierdzewnej, systemów balustrad i innych metod napinania. Śruby rzymskie z hakiem i oczkiem są łatwe w obsłudze, wystarczy przekręcić korpus, aby otworzyć lub zamknąć regulator i zabezpieczyć zgodnie z wymaganiami.

  Śruby rzymskie hak-oko ? co jeszcze warto wiedzieć?

  Śruby rzymskie hak-oko wykonuje się ze stali galwanizowanej, węglowej i nierdzewnej. Warto wybrać produkty odporne na korozję w szczególności, jeśli mają być użytkowane na zewnątrz lub w sytuacji, gdy będą narażone na działanie wody morskiej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że te elementy mają zróżnicowane rozmiary, a dokładniej możemy wybierać spośród dziesiątek modeli, dzięki czemu wybór odpowiedniego nie stanowi problemu.

  Śruby są poddawane licznym testom, aby mieć pewność, że w żaden sposób nie są uszkodzone i w 100% spełniają swoje zadanie. Należy jednak bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać podanych w specyfikacji wartości. Warto kupować śruby od zaufanych sklepów, które mają w swojej ofercie produkty posiadające niezbędne certyfikaty. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o trwałość mocowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybrania produktów, które najlepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1671 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-04-19
  Super
  pixel