Śruby rzymskie oko-oko

( ilość produktów: 14 )

Śruby rzymskie znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Wyróżnić można kilka rodzajów śrub rzymskich, a jednym z nich jest śruba z zakończeniem oko-oko. Śruby rzymskie oko-oko są wykonane ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej i służą do nakładania i regulacji różnego rodzaju naciągu.

  Czym są śruby rzymskie oko-oko?

  Jeśli chodzi o budowę rzymskiej śruby oko-oko, to zauważyć można wydłużone oczka na każdym końcu, których zadaniem jest zmniejszenie obciążenia oka i zapewnienie łatwiejszego połączenie z innym sprzętem. Każdy produkt musi spełniać odpowiednie normy, w tym wymagania dotyczące identyfikacji, plastyczności, obciążenia zrywającego i zmianowego oraz temperatury. Co jeszcze warto wiedzieć na temat śrub rzymskich?

  Budowa śruby rzymskiej oko-oko

  Śruby rzymskie oko-oko to zespół składający się z trzy części, w tym z końcówek oczkowych i korpusu. W korpusie śruby rzymskiej na jednym końcu występuje gwint lewoskrętny, a na drugim gwint prawy. Ewentualny luz jest usuwany z zespołu olinowania, a napięcie jest regulowane przez obracanie samego korpusu śruby, jednocześnie wciągając oba łączniki końcowe do korpusu. Łączniki oczkowe zapewniają bezpieczny punkt mocowania do innych elementów. Warto mieć na uwadze, że śruby rzymskie nie są przeznaczone do podnoszenia. Ich zadaniem jest napinanie i regulacja długości liny, kabla lub cięgien.

  Do czego służy śruba rzymska oko-oko?

  Śruby rzymskie mają zastosowanie głównie w przemyśle, budownictwie, lotnictwie, rolnictwie i transporcie morskim. Śruby rzymskie oko-oko tak samo, jak i inne rodzaje śrub rzymskich są bardzo często używane na statkach do zabezpieczania ładunku. W takiej sytuacji konieczne jest kupienie odpowiedniej śruby, która będzie szczególnie odporna na działanie czynników zewnętrznych takich jak woda morska, dzięki czemu nie ulegnie w krótkim czasie korozji.

  Śruby rzymskie to także niezbędne akcesorium w transporcie lotniczym. Mowa tu głównie o tym, że ten rodzaj śrub jest mocniejszy od takich samych wykonanych z aluminium. Dodatkowo tego typu śruby łatwiej łączy się z łańcuchami i z innymi śrubami rzymskimi, które lepiej sprawdzają się od pasów w przypadku masywnych i nieforemnych ładunków.

  Jak widzisz, tego typu śruby są niezbędne do wykonania wielu zadań, dlatego mają tak szerokie zastosowanie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania modelu, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Spośród wielu modeli z pewnością znajdziesz ten, który spełni Twoje oczekiwania.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1671 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-13
  Super szybka obsługa polecam
  2024-03-21
  Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
  pixel