Zaciski siodełkowe podwójne

( ilość produktów: 6 )

Zacisk siodełkowy podwójny to rodzaj zacisku stosowanego do mocowania lin stalowych w różnego rodzaju systemach linowych. Świetnie sprawdzą się w budownictwie i przemyśle ciężkim. Zacisk siodełkowy to specjalny element, który pozwala na skuteczne i bezpieczne przymocowanie lin do punktów mocowania, dzięki czemu możliwe jest ich użytkowanie w różnych konfiguracjach i przy różnym obciążeniu. Warto wiedzieć, czym się cechują i w jakich sytuacjach można stosować zaciski siodełkowe podwójne.

  Zacisk do lin siodełkowy


  Zacisk do lin siodełkowy to niewielki element wykonany z metalu, który służy do połączenia lin stalowych, kabla lub włókna sztucznego. Jest to istotny element w systemach linowych, które umożliwiają stworzenie trwałych konstrukcji. Zacisk siodełkowy idealnie sprawdza się do mocowania pętli na lince stalowej. Z racji swojej wytrzymałości, niezawodności i bezpieczeństwa, zaciski siodełkowe do lin stalowych są często wykorzystywane w przemyśle ciężkim i budownictwie.

  Zacisk składa się z dwóch niewielkich i wytrzymałych nakrętek oraz śruby. Montaż zacisku jest prosty – należy wykonać pętlę na końcu liny lub kabla, odpowiednio nałożyć nakrętki na koniec liny, a następnie dokręcić śrubę tak, aby utworzyć jednolitą całość. Dzięki temu uzyskamy solidną i trwałą na uszkodzenia konstrukcję, która może okazać się pomocna przy łączeniu ze sobą lin bądź przenoszenia ciężarów

  Zaciski siodełkowe podwójne – czym są?


  Zaciski siodełkowe podwójne to niewielkie, acz solidne elementy różnorodnym zastosowaniu. W porównaniu do zacisków siodełkowych pojedynczych oferują one jeszcze większą moc zacisku liny, bądź kabla, tym samym tworząc niesamowicie trwałe konstrukcje, które mogą się przydać w wielu branżach. Zazwyczaj są wykonywane ze stali nierdzewnej, która zapewnia wysoką jakość i długotrwałe zastosowanie w różnych konstrukcjach.

  Zaciski siodełkowe podwójne – zastosowanie


  Zaciski siodełkowe podwójne znajdą swoje zastosowanie w wielu branżach. Umożliwiają stworzenie solidnej i trwałej pętli na końcu stalowej liny bądź kabla. Szczególnie sprawdzą się w budownictwie, gdzie mogą być stosowane do mocowania lin lub kabli w konstrukcjach mostów, dźwigów, czy masztów. W przemyśle ciężkim, zaciski siodełkowe podwójne są wykorzystywane w transporcie ciężkich ładunków, takich jak elementy konstrukcyjne, rury, czy belki stalowe. Mogą być również stosowane w przemyśle offshore, gdzie służą do mocowania lin i kabli w konstrukcjach platform wiertniczych i innych konstrukcjach na morzu.


  Zaciski siodełkowe podwójne, to wielofunkcyjne akcesoria, które ułatwią wykonanie wielu zadań. Solidne wykonanie z pewnością pozwoli na wzmocnienie różnorodnych konstrukcji linowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania zacisków dostosowanych do Państwa potrzeb.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1668 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  2024-03-05
  Bardzo sprawnie i szybko
  pixel