Listwy uszczelniające

( ilość produktów: 5 )

Jeżeli szukamy dobrego i taniego rozwiązania, aby zabezpieczyć nasze pomieszczenie przed dostawaniem się do środka przez szczeliny pomiędzy drzwiami a podłogą kurzu, powietrza, pyłu lub niepożądanych hałasów – to zakup listwy uszczelniającej będzie z pewnością bardzo dobrym wyborem. Zamontowanie uszczelki szczotkowej da nam gwarancję uszczelnienia niechcianej luki w szybki i bardzo łatwy sposób. Ponadto, można wykonać to samodzielnie i nie są do tego wymagane żadne specjalistyczne narzędzia.

 

  Listwy uszczelniające do drzwi

  Izolujące pomieszczenie listwy uszczelniające do drzwi skutecznie chronią je przed przenikaniem do środka kurzu, wody czy dźwięku. Dodatkowo, takie uszczelki zablokują także dopływ powietrza, co oznacza dla nas koniec z nieprzyjemnymi przeciągami. Montuje się je w dolnej części skrzydła drzwiowego, tak aby zakryć ewentualną przestrzeń pomiędzy drzwiami a podłogą i tym samym nie przepuszczać niepożądanych pyłów lub dźwięków.

  Szczotki uszczelniające do drzwi są łatwe w instalacji, a w dodatku można je przycinać na wymaganą długość. Dzięki takiej możliwości, szczotka pod drzwi może być stosowana zarówno w wewnętrznych drzwiach jak i w zewnętrznych. Ponadto, materiał z jakiego została wykonana uszczelka szczotkowa jest odporny na działanie środków chemicznych oraz warunków atmosferycznych.

  Listwy uszczelniające do drzwi – montaż


  Listwy uszczelniające zrobione są z delikatnego tworzywa sztucznego (głównie po to, aby podczas zamykania i otwierania drzwi na naszej podłodze nie pojawiły się żadne zarysowania). Warto jednak wspomnieć, że nawet nowo zamontowane drzwi nigdy nie są perfekcyjnie wyregulowane i pomiędzy nimi a podłogą zawsze będzie znajdować się mniejsza lub większa luka.

  Ten rodzaj produktów jest stosunkowo łatwy w zainstalowaniu i aby zamontować uszczelkę szczotkową będziemy potrzebować ścierki do przetarcia drzwi, piłki do metalu oraz cążków. W pierwszej kolejności należy przetrzeć spód wejścia, tak aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Szczotka do drzwi montowana jest na taśmie samoprzylepnej, więc czysta powierzchnia to podstawa aby uszczelka trzymała się jak najdłużej. Następnie należy zmierzyć i zaznaczyć na listwie uszczelniającej szerokość drzwi (jeżeli jest taka potrzeba to odcinamy nadmiar uszczelki). Na końcu zdejmujemy folię ochronną z taśmy klejącej, przyklejamy ją równo do drzwi i gotowe!

  Równie ciekawym rozwiązaniem jest także ich zastosowanie w szafach. Uszczelka szczotkowa do drzwi przesuwnych lub uszczelka szczotkowa wsuwana zabezpieczy nam ubrania przed kurzem, który może się przedostawać z zewnątrz. W tym przypadku montaż wygląda nieco inaczej – tego rodzaju uszczelka nawinięta jest na rolkę i posiada taśmę samoprzylepną, a po jej rozwinięciu przyklejamy ją do dolnej części drzwi przesuwnych.

  Listwy uszczelniające do drzwi – cena i opinie


  Listwy uszczelniające nie są drogimi rozwiązaniami, a tego rodzaju uszczelnienie można zakupić u nas w bardzo przystępnych cenach. Dokonujący zakupu Klienci cenią sobie takie rozwiązanie głównie ze względu na prostotę montażu, wytrzymałość oraz dostępność w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala na montowanie takiej ochrony bez obaw że szczotka będzie się odznaczać. W uszczelnieniach takich użyty jest bardzo trwały klej, więc nie musimy się także niepokoić, że listwa uszczelniająca (czy też uszczelka szczotkowa samoprzylepna) mogą szybko odpaść. Prawidłowo zamontowane, będą nam służyć przed wiele lat, chroniąc wnętrza naszych domostw przed tym, co wolimy aby zostało na zewnątrz.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1661 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-13
  Super szybka obsługa polecam
  2024-03-21
  Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
  pixel