Listwy Kominowe

( ilość produktów: 6 )

Budowanie własnej nieruchomości to nie lada wyzwanie dla wielu osób. W szczególności, jeżeli nie mamy w tym przypadku zbyt dużego doświadczenia, powinniśmy kierować się kilkoma sprawdzonymi radami. Jednym z najważniejszych etapów budowy jest z pewnością położenie dachu, dzięki czemu możemy przejść do stanu surowego zamkniętego budynku. Jednak o czym pamiętać, decydując się na położenie dachu? Jakie akcesoria dachowe mogą okazać się niezbędne i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

  Wybór odpowiednich akcesoriów dachowych to ważne zadanie, którego nie możemy pozostawiać przypadkowi. Listwy kominowe są istotnym elementem systemu kominowego. Są one montowane mechanicznie do komina lub opierzenia. Odpowiedni montaż zapewnia szczelność podczas opadów na styku taśmy opierzeniowej i samego komina. Stosuje się je jako zabezpieczenie taśmy kominowej w miejscu łączenia z murem. Różnorodność kolorów pozwoli Państwu dobrać odpowiedni produkt do danego komina. Dbając o jakość naszych produktów, lakierowaną powłokę zabezpieczyliśmy dodatkową folią polipropylenową, która jest usuwana podczas montażu listwy.


  Co to są listwy kominkowe?


  Należy wiedzieć, że listwy kominkowe to nic innego jak specjalny produkt, za pomocą którego można dokładnie zabezpieczyć komin. Gdy na dachu wokół komina nie jest jeszcze ułożona dachówka, ani też żaden inny materiał, powinniśmy tam umieścić właśnie wspomniane listwy kominowe. Jest to listwa wykonana z aluminium pokrytego farbą poliestrową, która może być montowana wokół wspomnianego komina lub też w zależności od konstrukcji dopuszczalne jest także jej montowanie nad obróbką przyścienną. Bardzo często ten produkt nazywany jest także opaską kominową, stąd wielu sprzedawców może używać również takiego określenia podczas zakupów. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona komina, możliwe jest wpuszczenie takiej blachy w mur lub styropian.


  Listwa kominowa – cena


  Listwy kominowe są ważną częścią konstrukcji komina, zapewniają wsparcie strukturalne i stabilność. Koszt listew kominowych może się znacznie różnić w zależności od rodzaju materiału i rozmiaru. Listwy kominowe w zależności od producenta czy wielkości mogą kosztować od około 5 złotych do nawet 40 złotych. Cena nie powinna być jednak jedynym wyznacznikiem podczas wyboru. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość i wykończenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że listwy pozostaną w nienaruszonym stanie przez wiele lat, a my nie będziemy musieli martwić się ich wymianą. Przed zakupem warto zasięgnąć opinii fachowców, aby mieć pewność, że inwestujemy w porządny produkt.


  W naszym sklepie oferujemy różnorodne akcesoria dachowe, które pomogą Państwu przeprowadzić w pełni kompleksowe prace remontowe z pomocą najlepszych produktów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1671 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-06-26
  Wszystko na czas. Towar dobrej jakości, dobrze zabezpieczony podczas transportu.
  2024-05-28
  Szybko i sprawnie
  pixel