Karabińczyk z zabezpieczeniem

( ilość produktów: 7 )

Karabińczyki z zabezpieczeniem podobnie jak pozostałe rodzaje karabińczyków stosuje się jako łączniki do różnego rodzaju lin i łańcuchów. Często wykorzystuje się je w branżach takich jak budownictwo, żeglarstwo czy ratownictwo i używa się ich z razem z pozostałym osprzętem przeznaczonym do tego typu czynności. Karabińczyki z zabezpieczeniem posiadają owalny lub okrągły kształt i z jednej strony specjalną część ze sprężyną ułatwiającą zamykanie. Zabezpieczenie (blokada) zsuwa się automatycznie po zatrzaśnięciu karabińczyka i uniemożliwia jego samoczynne otwarcie. Karabińczyki z zabezpieczeniem są bardzo wytrzymałe zarówno na obciążenia, jak i warunki atmosferyczne.

  Karabińczyk nierdzewny z zabezpieczeniem

  Karabińczyk nierdzewny z zabezpieczeniem jest wykonany ze stali nierdzewnej, co oznacza, że stal posiada specjalną domieszkę, która zapobiega rdzewieniu produktu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, karabińczyki wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia. Dzięki temu, że produkowane są ze stali nierdzewnej, mogą być z powodzeniem używane w różnych środowiskach pracy, nawet tam, gdzie mogą być narażone na działanie kwasów.

  Karabińczyk do lin z zabezpieczeniem skonstruowany jest w taki sposób, że użycie go nie stanowi żadnego problemu. Jest to niezwykle proste urządzenie w obsłudze, ponieważ ramię karabińczyka wyposażone jest w sprężynę, więc wszystko odbywa się bardzo sprawnie. Wystarczy ruchomą częścią nacisnąć na elementy, które chcemy razem połączyć i gotowe. Część ta otworzy się, po czym automatycznie zamknie łącząc ze sobą to, na czym nam zależy. Śruba blokująca automatycznie zsunie się na zamknięcie i karabińczyk się nie otworzy bez naszej ingerencji. Przypominamy, że karabińczyki to produkty bardzo wytrzymałe, które mogą utrzymać duży ciężar. Rozróżniamy kilka rodzajów karabińczyków ze względu na kształt:

  • owalne
  • w kształcie gruszki
  • D- kształtne
  • D- kształtne asymetryczne
  • hybrydy
  • S- kształtne
  • z linką - ułatwiają mocowanie bagażu na przykład na bagażniku roweru
  • sprężynowe - zamknięcie ze sprężyną
  • z szyfrem
  • kotwica - możliwość mocowania lin bez konieczności wiązania

  Karabińczyk do z zabezpieczeniem

  Karabińczyki z zabezpieczeniem to owalne lub podłużne metalowe przedmioty, które pozwalają łączyć ze sobą dwa elementy takie jakie liny lub łańcuchy. Używa się ich głównie w budownictwie, żeglarstwie lub ratownictwie ze względu na bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, oraz odporność na korozję. Zazwyczaj produkowane są ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej, bądź aluminium. Dzięki użytym do produkcji tego typu materiałów są to produkty wysokiej jakości, które mogą być z powodzeniem użytkowane przez wiele lat.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-03-21
  Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
  pixel