Śruby rzymskie oko-hak

( ilość produktów: 9 )

Śruba rzymska oko-hak to rodzaj śruby napinającej, która jest używana powszechnie do wszelkiego rodzaju napinania oraz naciągania siatek czy też lin. Śruba tego rodzaju składa się z dwóch nagwintowanych prętów, które są zakończone okiem lub hakiem, a także elementu, który je łączy, nazywanego również nakrętką lub też korpusem. Połączenie, które jest zbudowane w oparciu o śrubę rzymską, wymaga obrotu środkowego elementu śruby, aby napinać i luzować siatkę i liny. Przez oko można przewlekać liny stalowe lub włókienne i zacisnąć je specjalnymi zaciskami do lin, a z kolei hak można zaczepiać o innego rodzaju osprzęt na przykład szekle, ogniwa, nakrętki czy też karabińczyki.

Dostępne w sklepie linynametry.pl śruby rzymskie oko-hak są wykonane z nierdzewnej i kwasoodpornej stali. Dzięki temu cechują się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale i na czynniki atmosferyczne czy działanie różnego rodzaju środków chemicznych. Element służący do regulowania połączonych lin, siatek i przewodów cieszy się długą żywotnością i jest niezawodny niezależnie od czynników zewnętrznych. Może być wykorzystywany w rozmaitych warunkach — sprawdza się w najróżniejszych okolicznościach.

  Gdzie śruba rzymska oko-hak znajdzie swoje zastosowanie?

  Ze względu na swoją budowę oraz wszelkie parametry dotyczące wytrzymałości, śruba rzymska oko-hak znajduje zastosowanie w budownictwie, transporcie kolejowym oraz tramwajowym, rolnictwie czy sportach wodnych. Śruba rzymska, nazywana również ściągaczem jachtowym, jest nieodzownym elementem wyposażenia w żeglarstwie. Sprawdza się na przykład jako element do naciągu lin masztów. Jest nie tylko odporna na naciąg, ale i na korozję, dzięki czemu nie niszczeje w kontakcie z wodą. Sprawdza się przy skręcaniu konstrukcji, a także podczas stężania konstrukcji w budownictwie.

  W transporcie tramwajowym śruby rzymskie znajdują zastosowanie podczas naciągania sieci trakcyjnych, a w kolejowym podczas łączenia wagonów. Nie sposób wyobrazić sobie współczesne rolnictwo bez śrub rzymskich oko-hak, ponieważ stosuje się je powszechnie w charakterze łączników w ciągnikach. W sklepie Liny Na Metry znajdują się śruby różnych rozmiarów, dzięki czemu z powodzeniem można je dostosować do indywidualnych potrzeb, a te najmniejsze sprawdzą się nawet w modelarstwie. Przed zakupem warto sprawdzić ich parametry, a montaż sprawdzić młotkiem kontrolnym, który nie powinien wykazywać żadnych drgań.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1671 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-24
  Bardzo dobra obsługa.
  2024-04-19
  Super
  pixel