Łańcuchy krótkoogniwowe DIN 766

( ilość produktów: 9 )

Dostępne w sklepie Liny Na Metry łańcuchy krótkoogniwowe są zgrzewane bocznie, pokryte cynkiem i mają najróżniejsze wymiary, dzięki czemu bez problemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Przed zakupem warto jednak rzucić okiem na parametry, takie jak obciążenie robocze, siła niszcząca czy współczynnik bezpieczeństwa, aby dobrać optymalny łańcuch. Należy dodać, że łańcuchy tego rodzaju można łączyć z najróżniejszymi akcesoriami, dzięki czemu stają się cennym osprzętem w wielu branżach.

  Czym jest łańcuch krótkoogniwowy?

  Łańcuch krótkoogniwowy to rodzaj łańcucha, który w przeciwieństwie do łańcucha długoogniwowego, charakteryzuje się krótkimi ogniwami. Krótko mówiąc, jest to cięgno, które składa się z niemal takich samych elementów, tworząc spójną całość. Splot łańcucha sprawia, że jest on nie tylko trwały, ale również może zmieniać kształt, przez co jego zastosowanie jest bardzo uniwersalne i przywodzi na myśl znacznie mocniejszą linę.

  Łańcuchy krótkoogniwowe są często kupowane nie tylko ze względu na swoją trwałość czy możliwość zastosowania w mechanicznych konstrukcjach i urządzeniach, ale także z uwagi na swoje walory estetyczne. Idealnie sprawdzają się do wieszania reklamowych tabliczek, barierek i wielu innych elementów zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w ogrodach czy na tarasach i balkonach. Biorąc pod uwagę ich parametry i odporność na czynniki zewnętrzne, mogą zachwycać swoim wyglądem nawet kiedy poddawane są wpływowi niekorzystnych warunków atmosferycznych.

  Krótkoogniwowe łańcuchy doskonale sprawdzają się jako stylowy dodatek do wnętrz urządzanych w stylu loftowym i industrialnym. Jak wiadomo, style te wywodzą się z lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku, kiedy to obiekty poprzemysłowe zaczęto przerabiać na apartamenty i mieszkania. Styl ten szybko stał się popularny na całym świecie, a królują w nim metal, szkło, surowa cegła i drewno.

  Łańcuchy krótkoogniwowe idealnie wpisują się w ten styl pod względem estetycznym. Mogą stanowić dodatek dekoracyjny i funkcjonalny zarazem w charakterze łańcucha do powieszenia stylowej lampy, regału na książki, doniczki na kwiaty i wielu innych elementów. Taki detal w połączeniu z surową cegłą, drewnem czy szkłem sprawi, że wnętrza będą urządzone pomysłowo i będą zachwycały unikatowym charakterem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tego rodzaju industrialnym wnętrzu łańcuch stał się ozdobą samą w sobie, zwłaszcza jeśli w nowoczesnym salonie znajdują się również inne elementy kojarzone z przemysłem.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1667 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-24
  Bardzo dobra obsługa.
  2024-03-19
  Szybko i sprawnie
  pixel