Tuleje aluminiowe

( ilość produktów: 11 )

Aluminium to wszechstronny materiał, który jest używany w wielu dziedzinach – od folii i puszek po napojach po samochody, łodzie i samoloty. Jest to również pierwiastek, który stanowi osiem procent skorupy ziemskiej, co odpowiada około 1,59 procent naszej planety. To właśnie z aluminium wytwarza się niezbędne, chociażby w budownictwie elementy łączeniowe – jak tuleje aluminiowe do lin. Czym się wyróżniają tuleje i jakie mają zastosowanie?

  Tuleje aluminiowe do lin — co to jest?


  Tuleje aluminiowe do lin są znane jako tuleje linowe, tuleje kablowe, zaciski linowe lub ograniczniki tulejek kablowych. Jest to przede wszystkim akcesorium do liny stalowej służące do zakończenia końców liny stalowej i kabla, używane w przemyśle oraz produkcji. Służą przede wszystkim odpowiedniemu zabezpieczeniu kabla przed rozwarstwieniem. Tuleje aluminiowe do lin są wytłaczane z wysokiej jakości stopu aluminium i są bezszwowe.


  Jakie zastosowanie ma tuleja aluminiowa do lin?


  Tulejki aluminiowe do lin zaciskane są na linach stalowych, propylenowych, a nawet jutowych w celu mechanicznego zakończenia, splatania, zapewniania ograniczników linowych i zabezpieczania końcówek drutów lub kabli używanych we wciągnikach i innych urządzeniach. Wysoka jakość tulei aluminiowych do lin sprawia, że są one nie tylko trwałe, ale i odporne na korozję. Ponadto ponadprzeciętna jakość aluminium wykorzystywanego do produkcji tulei pozwala na pracę z produktem zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz – wysoka zawartość soli, wody czy wiatru jest im niestraszna.


  Tulejki aluminiowe do lin i ich przeznaczenie


  Aluminiowa tuleja zaciskowa wykonana jest z wysokiej jakości aluminium. Można je znaleźć wszędzie w projekcie toru linowego lub tyrolki. Produkt został zaprojektowany, aby zapobiec zgnieceniu lub nadmiernemu ściśnięciu końca liny stalowej. Ponadto tulejki aluminiowe są łatwe w użyciu, a ich montaż jest niemal bezwysiłkowy. Wystarczy jedynie zablokować obydwa końce prowadnika za pomocą imadła, szczypiec lub innych narzędzi zaciskowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się różnego rodzaju tuleje, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do aktualnych potrzeb.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-05-04
  Przejrzysta oferta, szybka realizacja zamówienia, dobrze spakowana przesyłka - wszystko super.
  pixel