Spinki do Dachówek

( ilość produktów: 3 )

Podczas montowani dachu warto zastanowić się nad zabezpieczeniem konstrukcji pokrycia dachowego przed czynnikami pogodowymi tj. wiatr, śnieg czy burza. Eksperci zalecają zakupić spinki, które zapewniają stabilność dachu. W sklepach branżowych oferowane są różnego typu spinki do dachówek. Warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze.

   Spinki do dachówek - co to takiego?

   Spinki do dachówek zwane są również klipsami do dachówek. Mowa tu o metalowych elementach przeznaczonych do mocowania dachówek na dachu. Okazuje się, że spinki tego rodzaju przeważnie zrobione są z blachy ocynkowanej bądź nierdzewnej i mają kształt litery "W". Klipsy do dachówek instalowane są na spodniej krawędzi dachówki, a kolejno wkłada się je między łaty dachowe. Celem jest to, żeby utrzymały dachówkę w miejscu. Co istotne, spinki do dachówek pozwalają stabilnie i bezpiecznie mocować dachówki. Co więcej, zwiększają ich trwałość i odporność na warunki pogodowe, co jest bardzo istotną kwestią. 

   Jakie zadanie ma spinka do dachówek?

   Przeznaczeniem spinek do dachówek jest mocowanie dachówek na dachu. Ich podstawowym zadaniem jest utrzymanie ich w miejscu i zapobieganie ich przemieszczaniu się pod wpływem oddziaływania wiatru, śniegu czy deszczu. Dzięki takim spinkom dachówki mają zapewnioną stabilność. Co więcej, takie produkty zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym przez wpływ czynników pogodowych.

   Spinki do dachówek są często montowane podczas instalacji dachów o niskim i średnim nachyleniu. W takich przypadkach dachówki są podatne na większe obciążenia spowodowane przez wiatr czy opady atmosferyczne, co może prowadzić do ich przesuwania, a nawet odpadania. Dzięki spinkom do dachówek możliwe jest zwiększenie trwałości dachu i zapobieganie wyżej wymienionym sytuacjom. Trzeba też wiedzieć, że takie produkty stosowane są w celu zapewnienia estetycznego wykończenia dachu. Okazuje się, że poprawne zainstalowanie dachówki z zastosowaniem spinek pozwoli stworzyć równą i estetyczną powierzchnię znacznie poprawiającą wygląd domu, co jest kwestią priorytetową dla wielu osób.

   Spinki do mocowania dachówki, które warto kupić

   Wybór właściwych spinek do dachówek to bardzo ważna kwestia. Ich odpowiednie dopasowanie zależne jest od paru czynników, czyli:

   • typu dachówki,
   • rodzaju dachu i jego nachylenia,
   • klimatu i warunków atmosferycznych, w których znajduje się budynek.

   Istnieje kilka wskazówek, które pomogą w dobraniu właściwych dachówek. Przede wszystkim trzeba dopasować spinki do typu dachówki. Okazuje się, że takie produkty dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego nie każda spinka pasuje do każdej dachówki. Z tego powodu przed zakupem spinki trzeba upewnić się, iż wybrany model jest właściwy dla wybranych dachówek.

   Obecnie na rynku dostępne są między innymi spinki płaskie, a także faliste. Te pierwsze są zrobione z metalu bądź plastiku. Umieszcza się je na krawędzi dachówki i mocuje do łaty dachowej. Przeważnie takie spinki stosowane są przy montażu dachówek ceramicznych. Natomiast modele faliste stosowane są przeważnie przy montażu dachówek falistych. 

   Zaufane Opinie IdoSell
   4.87 / 5.00 1669 opinii
   Zaufane Opinie IdoSell
   2024-05-24
   Bardzo dobra obsługa.
   2024-03-19
   Szybko i sprawnie
   pixel