Uszczelki kabinowe gięte

( ilość produktów: 2 )

Warunkiem pełnej funkcjonalności kabiny prysznicowej jest jej szczelność. Nieszczelna kabina wiąże się z koniecznością zmywania podłogi po każdym prysznicu, a to nie należy do najwygodniejszego rozwiązania. Aby kabina mogła być szczelna, a prysznic mógł być prawdziwie komfortową przyjemnością, konieczne jest zastosowanie najwyższej jakości uszczelek do kabin prysznicowych. Ich rodzaj jest zależny od kształtu kabiny, w jakiej mają być zastosowane. Do kabin prostokątnych i kwadratowych używa się uszczelek prostych, natomiast do kabin półokrągłych – uszczelek giętych, idealnie dopasowujących się do kształtu drzwi kabiny.

  Uszczelka gięta do kabiny prysznicowej i jej cechy charakterystyczne

  Uszczelki gięte, jak sama nazwa wskazuje, są bardzo elastyczne, dzięki czemu dają się łatwo dopasować do półokrągłego kształtu kabiny prysznicowej. Zbudowane są z listwy i dwóch miękkich ociekaczy. Listwa jest sztywna i ściśle przylega do podłoża. Ociekacze natomiast zapobiegają wyciekaniu wody z brodzika, a także zbierają jej nadmiar, spływający po ściance kabiny. Uszczelki są przezroczyste i niemal niewidoczne, a jednocześnie bardzo skuteczne i funkcjonalne. Pasują do każdej aranżacji, nie zaburzając jej stylu.

  Uszczelki wykonane są z tworzywa PVC, dzięki czemu są bardzo elastyczne, odporne na działanie wilgoci, czyszczenie środkami chemicznymi czy powstawanie pleśni i grzybów. To bardzo ważne dla pełnej higieny i bezpieczeństwa użytkowania. Założoną uszczelkę warto raz na jakiś czas wymontować i po prostu wyczyścić, aby zapobiec jej odbarwieniu, a także zapewnić maksymalną skuteczność nawet po długim czasie użytkowania. Właściwie założona uszczelka gięta będzie służyć przez wiele lat. Kiedy należy ją wymienić? Przede wszystkim wtedy, gdy zauważymy, że woda wycieka z brodzika na podłogę. Nie da się tego przeoczyć. Na szczęście montaż takiej uszczelki nie jest problematyczny i nie zabiera dużo czasu.

  Uszczelki wyposażone w magnes zapewniają idealne przyleganie do szyby, co podnosi skuteczność i szczelność. Kluczem do maksymalnej funkcjonalności jest właściwy dobór uszczelki do kabiny. W tym celu należy dokładnie zmierzyć szerokość szczeliny pomiędzy podłogą czy brodzikiem a drzwiami kabiny. Jeżeli po zamontowaniu uszczelki okaże się, że szczelina jest zbyt duża, nie musisz od razu wymieniać jej na nową ? wystarczy, że szczelinę wypełnisz bezbarwnym silikonem.

  Uszczelka do kabiny prysznicowej gięta w łuk - montaż

  Montaż uszczelki giętej do kabiny prysznicowej jest bardzo łatwy i nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Montuje się ją na dolnej krawędzi drzwi kabiny poprzez nałożenie listwy na szybę i dociśnięcie jej. Tak założona uszczelka jest bardzo szczelna, nie przesuwa się i nie dopuszcza do wyciekania wody. Uszczelka do kabiny prysznicowej gięta w łuk stosowana jest do kabin półokrągłych. Zapewnia najwyższą skuteczność i gwarantuje długoletnią żywotność nawet przy intensywnej eksploatacji kabiny prysznicowej. Warto wiedzieć, że uszczelki produkowane są z tworzywa PVC, które pod wpływem zimna jest trudne do zamontowania i wygięcia. Aby uszczelka uzyskała swoją maksymalną elastyczność, która ułatwi jej montaż, powinna mieć temperaturę pokojową.

  Wybierając uszczelki gięte do kabiny prysznicowej, warto stawiać na te wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, zapewniającego maksymalną skuteczność i długotrwałą żywotność. Uszczelki doskonałej jakości możesz zakupić w sklepie internetowym, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1667 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-24
  Bardzo dobra obsługa.
  2024-03-05
  Bardzo sprawnie i szybko
  pixel