Kotwy nierdzewne

( ilość produktów: 17 )

Kotwa to jeden z najsłynniejszych i najpowszechniejszych elementów służących do łączenia elementów konstrukcji. Stanowi mocowanie mechaniczne wykorzystywane w budownictwie, które cechuje się ogromną wytrzymałością. W związku z tym, że wykonuje się ją w pełni ze stali gwarantuje solidniejsze rozwiązanie niż kołki rozporowe, a używana zgodnie z przeznaczeniem oferuje wiele możliwości. Czym właściwie jest, ile kosztuje i co jeszcze warto o niej wiedzieć?

  Kotwy nierdzewne dostępne w sklepie stacjonarnym i internetowym Liny Na Metry są wykonane z nierdzewnej stali kwasoodpornej, dzięki czemu są one odporne na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych. W rezultacie nie ulegają zniszczeniu czy korozji nawet w kontakcie z wodą, czy w wilgotnych warunkach. Kotwy, nazywane również ankietami czy łącznikami, używane są do łączenia ze sobą różnych elementów. Ich zastosowanie sprawia, że elementy te nie są podatne na obrót czy przesuwanie się, będąc całkiem unieruchomionymi.

  Stalowe kotwy nierdzewne pomagają w połączeniu warstw murowanych ścian składających się z trzech warstw, których nie można połączyć trwałymi elementami konstrukcyjnymi. Warstwy te pracują niezależnie od siebie, a dzięki kotwom ich połączenie jest odpowiednio elastyczne. Fakt, że są nierdzewne ma kolosalne znaczenie, ponieważ mają one styczność z zaprawą. Wyróżnia się kilka wariantów kotw, które mogą być używane do spoin, wbijane lub też wkręcane w ścianę nośną. Warto również podkreślić, że ich liczba powinna być znacznie większa w przypadku miejsc, które są szczególnie narażone na silne podmuchy wiatru. 


  Nierdzewne kotwy - cena


  Cena nierdzewnych kotew jest zależna od wielu czynników, takich jak konkretne wymiary czy też ilość zamawianych na raz elementów. Warto dodać, że w przypadku domu o powierzchni dwustu metrów kwadratowych trzeba średnio zużyć około tysiąca pięciuset kotew. Dlatego też w ofercie znajdują się kotwy nierdzewne sprzedawane zarówno w paczkach po dziesięć, jak i po dwadzieścia pięć sztuk.


  Najtańszą opcję stanowią w tym wypadku kotwy rozporowe stosowane do mocowania w podłożach gładkich i twardych, których cena wynosi niemal czternaście złotych za sztukę. Sprzedawane są one w paczkach liczących dwadzieścia pięć sztuk, a komplet kosztuje około trzystu czterdziestu pięciu złotych. Kotwy te mają wymiary 10 na 115 milimetrów. Najdroższym wariantem w sklepie jest komplet pięćdziesięciu kotew o wymiarach 12 na 145 milimetrów, który kosztuje ponad tysiąc pięćset złotych. Przed zakupem odpowiednich kotew warto skonsultować się z ekspertem, który będzie w stanie określić, które z kotew nierdzewnych znajdą zastosowanie w konkretnym przypadku.


  Kotwy rozporowe do muru


  Kotwy to elementy, które po skończeniu budowy nie będą widoczne, ale nie o walory estetyczne tutaj chodzi, tylko o funkcjonalność. Warto celować wyłącznie w elementy o najwyższej jakości, takie jak kwasoodporne kotwy nierdzewne znajdujące się w naszej ofercie, ponieważ w przeciwieństwie do innych wariantów nie ulegają one korozji po możliwym uszkodzeniu warstwy zabezpieczającej. Gwarantują również optymalną sprężystość i trwałość. Kotwy montowane podczas murowania powinny być dobrze dopasowane do podkładu. Na przykład tradycyjne zaprawy do wznoszenia ścian nośnych wymagają kotew typu "L", które są produkowane w różnych długościach. W przypadku zapraw do ścian konstrukcyjnych i elewacyjnych powszechnie używa się kotew typu "NL", a z kolei do cienkich zapraw klejowych najwłaściwszym wyborem będzie kotwa "PRIK" o długości, która nie przekracza trzydziestu dwóch centymetrów.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1667 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-07
  Bez uwag
  2024-02-27
  Szybką wysyłka. Towar zgodny z opis.
  pixel