Pasy Nadrynnowe

( ilość produktów: 24 )

Pasy nadrynnowe stanowią skuteczną ochronę dla okapu oraz samej rynny. Montuje się je – jak sama nazwa wskazuje – nad rynnami. Jakie jeszcze posiadają zastosowanie?

Czym są pasy nadrynnowe?

Pasy nadrynnowe zaliczane są do elementów blacharki dachowej. Są to zagięte listwy w kształcie litery „L”. Stanowią też łącznik dachu z rynną. W starym budownictwie ich montaż należał do rzadkości, w dzisiejszym – to standardowe rozwiązanie. Pasy nadrynnowe cechuje uniwersalizm stosowania. Oznacza to, że można je wykorzystać bez względu na to, jakiego materiału użyto do wykonania pokrycia dachu – czy była to blachodachówka, blacha trapezowa, gont czy blachówka ceramiczna. Element ten montuje się pod pokryciem dachowym przy użyciu gwoździ dekarskich bądź wykorzystując wkręty. Aby pas nadrynnowy spełnił swoją funkcję, powinien być idealnie dopasowany do wymiarów przestrzeni pomiędzy dachem a rynną. Ma to kluczowe znaczenie, by zachować jego pełne spektrum funkcjonalności.

Jakie zastosowanie ma pas nadrynnowy aluminiowy?

Pasy nadrynnowe to wręcz obowiązkowy element wykończenia dachu. Na rynku możemy spotkać kilka ich rodzajów. Pasy nadrynnowe różnią się między sobą materiałem wykonania. Do najbardziej popularnych należą pasy nadrynnowe aluminiowe. Te części pełnią szereg rozmaitych funkcji. Oto lista tych najważniejszych i podkreślanych również przez samych dekarzy – specjalistów od ich montażu.

  • Funkcja ochronna - głównym zadaniem tego elementu wykończeniowego jest zabezpieczenie okapów oraz rynien przed mechanicznymi uszkodzeniami. Pasy nadrynnowe chronią też wewnętrzną część połaci dachowej przed przedostaniem się i szkodliwym działaniem wilgoci.
  • Funkcja dekoracyjna - pasy nadrynnowe wpływają też dodatnio na estetykę wykończenia brzegów dachu. Jeśli element ten dopasuje się kolorystycznie do pokrycia dachu, wtedy efekt może okazać się jeszcze bardziej zadowalający.

Wpływ na funkcjonalność samej rynny - zamontowany we właściwy sposób oraz odpowiednio dobrany pas nadrynnowy, ułatwia wpływanie wody wprost do rynny, dzięki czemu wpływa też na jej funkcjonalność. Dzięki temu woda nie ścieka po elewacji budynku i nie niszczy jego struktury.

Pasy okapowe nadrynnowe dobrej jakości - tylko w sklepie online linynametry.pl

Jak zatem widzimy pasy nadrynnowe są niezwykle przydatne. Aby jednak rzeczywiście pełniły przypisywane im funkcje, powinniśmy dokonać zakupu tych najwyższej jakości. Dlaczego to takie ważne? Otóż części te poddawane są działaniu bardzo zmiennych czynników atmosferycznych. Muszą więc być odporne na ich działanie. Poza tym powinny być jak najtrwalsze, aby zapewniły odpowiednią ochronę rynnie i okapowi. Idealne pasy okapowe nadrynnowe muszą być też zabezpieczone przez ich producenta przed korozją.

Gdzie kupimy takie właśnie pasy nadrynnowe? To proste – tego typu elementy budowlane dobre jakościowo, a przy tym w przystępnej cenie znajdziemy w branżowym sklepie online linynametr.ply. Odwiedzając naszą stronę mają Państwo dostęp do pasów okapowych wykonanych z wysokiej jakości surowców. Można też wybierać między rozmiarami, co jest niezwykle ważne, aby zapewnić sobie pełną funkcjonalność tych zabezpieczeń. W razie problemów z doborem, bez problemów można zwrócić się też o pomoc do naszych specjalistów.

Podsumowując, pasy nadrynnowe to bardzo ważne elementy wykończeniowe. Istnieje spore ryzyko, że bez ich zastosowania rynny mogą zostać w łatwy sposób uszkodzone, do czego nie powinno dojść. Dlatego nie należy zastanawiać się nad ich montażem, tylko wybrać się do branżowego sklepu online i wybrać te elementy, które wykonane są z dobrej jakości materiału i zabezpieczone przed rdzą. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie długotrwałą ochronę naszych rynien. Warto przy tym nadmienić, że kupując pasy okapowe nadrynnowe drogą online, mamy gwarancję atrakcyjnej i przystępnej ceny.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1669 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Bardzo dobra obsługa.
2024-05-07
Bez uwag
pixel