Grzebienie Okapowe

( ilość produktów: 12 )

Okap dachowy to wystająca część połaci dachu poza obrys domu. W części czołowej okapu pozostawia się odpowiedniej wysokości szczelinę, która umożliwia zasysanie powietrza oraz unoszenie go do kalenicy. Bardzo ważnymi elementami dachu są właściwie dobrane oraz zamocowane obróbki dachowe. Grzebienie okapowe są jednymi z bardzo ważnych elementów dachu, dzięki którym wloty powietrza pod połać dachu są nie tylko chronione przed zanieczyszczeniami, ale także dobrze spełniają swoje zastosowanie.

  Co to jest grzebień okapu?


  Grzebień okapu to jeden z obowiązkowych elementów zakładanych w przypadku dachów skośnych. Element ten odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie oraz zapewnia właściwą wentylację pod połacią dachu. Grzebień okapowy najczęściej wykonany jest z polipropylenu (PP.), charakteryzującego się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Dzięki tego typu właściwościom grzebień okapowy jest produktem odpornym na procesy starzenia, sprawiając, że będzie służył przez długi czas. Grzebienie okapu często można spotkać także pod nazwą wróblówka.

  Grzebienie okapu są najczęściej stosowane jako zabezpieczenie przestrzeni okapowej przed wdarciem się pod połać dachu szkodników typu:

  • gryzonie,
  • ptaki,
  • większe insekty.

  Dodatkowymi funkcjami, jakie pełnią zamocowane grzebienie okapu, jest zabezpieczenie przed przedostaniem się pod pokrycie dachu liści, gałęzi oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Grzebienie okapowe stanowią także dobrą drożność przestrzeni wentylacyjnej oraz zapewniają ujście dla skraplającej się pary wodnej. Dzięki temu dobrze chronią także termoizolację naszego dachu. Grzebień okapu pełni także dodatkową funkcję, jaką jest podpieranie pierwszej dachówki na pasie okapowym.


  Grzebień okapowy — jaki wybrać?


  Wśród grzebieni okapowych najczęściej wyróżnia się ich dwa rodzaje: wraz z kratką wentylacyjną lub bez niej. W większości przypadku dachów zaleca się założenie grzebienia okapu wraz z kratką wentylacyjną. Zastosowanie takie zapewnia odpowiedni wlot i cyrkulację powietrza pod pokryciem dachu. Grzebień montuje się po zamocowaniu rynien, a przed ułożeniem dachówek okapowych, przykręcając go bezpośrednio do łaty startowej. Dobrze jest więc, aby grzebienie okapowe posiadały podkładki mocowane zatrzaskowo. Umożliwi to późniejszy montaż haków rynnowych, bez konieczności wycinania fragmentów kratki. Grzebienie okapowe występują najczęściej w długości 1 metra, z zębami o wysokości 60 mm. W przypadku wyboru grzebienia okapowego wraz z kratką dochodzi jeszcze wysokość kratki – 20 mm.


  Grzebień okapu — cena


  W zależności od tego, jakiego rodzaju oraz jakiej firmy dachówkę wybierzemy, grzebienie okapowe mogą sięgać różnych cen. Najczęściej oscylują one pomiędzy ceną zaczynającą się od 4 złotych do około 7-8 złotych. Grzebienie okapowe występują również w różnej kolorystyce, co w większości przypadków jednak nie powinno mieć wpływu na koszt.


  Okap jest ważnym elementem dachu, który pełni także funkcję wentylacji pomieszczeń w domu. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie wlotów powietrza, ważne jest dobranie do tego odpowiedniego rodzaju produktów. Warto jest zwrócić uwagę na jakość wybieranych elementów, aby nie tylko zapewnić skuteczną wentylację, a także długotrwałą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania produktów odpowiadających Państwa potrzebom.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.87 / 5.00 1669 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-25
  szybko i sprawnnie :-)
  2024-04-13
  Super szybka obsługa polecam
  pixel