Liny stalowe PCV

( ilość produktów: 42 )

Lina została wynaleziona bardzo dawno temu, ale obecnie również pełni niezwykle ważną funkcję w wielu gałęziach gospodarki i trudno wyobrazić sobie jakikolwiek przemysł bez jej używania. Liny występują w wielu wariantach i dzięki temu mogą spełniać różne zadania. Mówiąc prościej, trudno byłoby zastosować linę materiałową tam, gdzie występują substancje chemiczne, które mogą taką linę szybko uszkodzić. Ten przykład tyczy się wielu sytuacji i uświadamia, że zawsze należy dobrać odpowiedni rodzaj liny do danego zadania. Warto również każdorazowo sprawdzać specyfikacje danych lin, ponieważ zawsze powinien widnieć opis na przykład do udźwigu, do jakiego ciężaru jest przeznaczona dana średnica liny, lub na jakie rozciąganie można sobie pozwolić, używając danego produktu.

Liny stalowe PCV

Liny stalowe w otulinie PCV to produkt szczególnie przydatny w środowisku, gdzie występują smary, oleje oraz inne substancje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nieosłoniętą linę. Liny stalowe PCV dostępne są w różnych wariantach grubości, długości, splotu oraz do wyboru w wielu kolorach. Tradycyjna średnica zewnętrzna wynosi od 2 do 10 mm. Liny wykonywane są zazwyczaj ze stali ocynkowanej, co znacznie zwiększa ich odporność na wodę i wilgoć, a następnie powlekane są otuliną PCV.

Liny stalowe PCV i ich zastosowanie

Liny te mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Wykorzystywane są często do pracy na kole, w wyciągarkach czy też betoniarkach. Wytrzymałość lin stalowych w otulinie PCV sprawia, że są one bardzo chętnie wybierane również do zadań holowniczych, jak i do transportu różnych towarów. Idealnie sprawdzają się w przemyśle ciężkim, stoczniowym, rybołówstwie. Liny stalowe PCV są także bardzo odporne na rozciąganie i rozerwanie. Decydując się na zakup liny stalowej PCV, warto przejrzeć pełną ofertę naszego sklepu, z uwagi na bardzo duży wybór tego rodzaju produktów, jakim dysponujemy. Pozytywne opinie dotychczasowych Klientów oraz możliwość skorzystania z fachowej wiedzy naszych doradców pozwolą Państwu uniknąć przepłacania lub zakupu liny słabej jakości w innych, niepewnych źródłach.

Liny stalowe w otulinie PCV

Rozróżniamy kilka podstawowych splotów lin, które w zależności od konstrukcji przeznaczone są do różnych zadań. Dobór odpowiedniej liny ma ogromne znaczenie i zawsze powinniśmy wybierać adekwatną linę stalową PCV do czynności, jaką chcemy wykonać. Aby wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie zasięgajmy opinii specjalistów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1668 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-04
Przejrzysta oferta, szybka realizacja zamówienia, dobrze spakowana przesyłka - wszystko super.
2024-03-19
Szybko i sprawnie
pixel