Liny polipropylenowe

( ilość produktów: 101 )

Liny polipropylenowe są jednymi z najbardziej uniwersalnych rodzajów tego typu produktów. Mają też szeroki wachlarz zastosowań i wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia – od dziedzin technicznych czy sportowych po gospodarstwa domowe i różnego rodzaju dzieła artystyczne. Stworzone z syntetycznego materiału, który łatwo się rozkłada i można go poddać w pełni recyklingowi.

Liny polipropylenowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Są również bardzo elastyczne i mogą być wykorzystywane z powodzeniem właściwie do każdego zadania. W naszym sklepie znajdą Państwo liny polipropylenowe o różnej długości i grubości, odznaczające się najwyższą jakością wykonania – zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem produktów!

Lina polipropylenowa - właściwości i zastosowanie

Główną cechą, którą wyróżnia ten rodzaj liny na tle innych, jest to, że unosi się na wodzie, dzięki czemu jest ona wykorzystywana w żegludze, między innymi jako lina cumownicza, holownicza albo pomocnicza dla jednostek pływających, a także w wielu sportach wodnych. Nie reaguje na wodę i nie wchłania jej - dzięki czemu w mniejszym stopniu jest narażona na zniszczenia. Jest wytwarzana przy użyciu włókien syntetycznych, co czyni ją odporną na różne warunki atmosferyczne oraz działanie kwasów, zasad, rozpuszczalników czy promieni słonecznych.

Ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość ma zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych - zarówno jako siatka ochronna, jak i sieć wspinaczkowa. Jej niezwykłe cechy sprawdzają się jednak nie tylko w specjalistycznych dziedzinach - może być wykorzystywana również na różne potrzeby gospodarstwa domowego. Niekonwencjonalnym sposobem wykorzystania takiego materiału jest aspekt artystyczny. Przez swoją elastyczność i duży zakres kolorystyczny można użyć go do wykonania dekoracji w domu bądź w ogrodzie. Szerokie zastosowanie przynosi niemal nieograniczony wachlarz możliwości, które pozwolą na wykorzystanie tego rodzaju materiału.

Lina polipropylenowa - ceny

Ceny lin wyprodukowanych z tego materiału również nie są wygórowane. W porównaniu do wielu cech i zastosowań ich koszt jest bardzo atrakcyjny. W zależności od grubości, nośności i przeznaczenia takich lin w przeliczeniu na metr ceny wahają się około 1,50 zł do 9 zł za metr bieżący. Przy zastosowaniu takich lin w przemyśle jest możliwy ich zakup w ilościach hurtowych, co pozwoli ograniczyć koszty przedsiębiorcom. Podczas wykorzystania tego materiału w gospodarstwie domowym można dostosować odpowiedni rodzaj liny do potrzeb, a także kupić go na metry, dzięki czemu koszt takiej liny można dostosować do swojego aktualnego budżetu.

Lina polipropylenowa - opinie

Liny polipropylenowe poza różnymi funkcjonalnościami w przemyśle sportowym, morskim i w gospodarstwie domowym są polecane również przez pracowników transportu i branży budowlanej. Wielu kupujących poleca ten rodzaj materiału ze względu na niewielką masę - dzięki temu przy zamówieniach hurtowych zajmują niewiele miejsca i niewiele ważą. Dodatkowo są wygodne i bezpieczne w przechowywaniu, w razie gdyby było konieczne zamówienie takich lin na zapas. Różne grubości i modele do wyboru również przynoszą komfort w zastosowaniu zarówno w wielu branżach, jak i w gospodarstwach domowych.

Osoby zajmujące się wyrobem artykułów ozdobnych do ogrodów również chętnie korzystają z tego rodzaju lin - wygodny sposób zamówienia materiału w przeliczeniu na metr bieżący pozwala na swobodne dobranie materiału - jego grubości i koloru do własnych potrzeb. Właściciele czworonogów wykorzystują ten rodzaj liny do wykonania smyczy. Mogą dowolnie dostosować długość, co pozwala na swobodne wyprowadzanie na spacer nawet najmniej pokornych psów. Materiał, który jest odporny nawet na ugryzienia bądź ostre materiały zapobiega szybkiemu zniszczeniu tak wykonanej smyczy.

Lina polipropylenowa - producent linynametry.pl

Wielu producentów tego typu materiałów poleca liny polipropylenowe w różnych dziedzinach życia. Podają oni oznaczenia związane z siłą zrywającą, aby łatwiej było nam dobrać odpowiednią średnicę liny. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że taka lina w pełni odegra swoją rolę i nie zerwie się w najmniej oczekiwanym momencie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lin polipropylenowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1669 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
szybko i sprawnnie :-)
2024-03-21
Na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Polecam
pixel